DJ Raport poleca: 'OMNIA' Sasha Lopez, Advahov, Dara

Z ludowymi melodiami z naszego kraju spotykamy się dość często, bo nasi artyści je lubią opracowywać. Dziś mamy okazję poznać posłuchać czegoś na bałkańską nutę. Nazywa się “Omnia”

 

 

Mieliśmy już naszą “Balkanicę” , która okazał się mega sukcesem, także na parkietach. Niedawno bardzo dobrze został przyjęty remiks “Z prawa do lewa” (Balkan remix 2024). Oto coś nowego z samych Bałkanów, a dokładnie z Rumunii. Nazywa się “Omnia”.

 

Z samego początku “Omnia” brzmi nieco banalnie, bo producenci z Rumunii od dawna wrzucają na rynek utwory o podobnej linii melodycznej, a nawet takim samym sposobem śpiewania wokalistek.

Sytuacja zmienia się gdy wchodzi trąbka, a potem skrzypce. Robi się ludową, ale współcześnie. Mnie się podoba taka forma, choć może ktoś powie, że jest nawet “za bardzo ludowo”. A z “la la la….” – to już sami wiecie jak jest 😉😉

?Omnia? ? po łacinie ?wszystko?, ale nie wgłębiamy się w warstwę tekstów. ?Omnia?, stworzona i skomponowana przez Sashę Lopeza wraz z Andrei Vulpe, Vasile Advahovem i Darą, reprezentuje harmonijne połączenie wpływów elektroniki, popu i rumuńskiego folku.

O nich

Podróż rozpoczęła się siedem lat temu, kiedy znany nam już od dawna – DJ Sasha Lopez – i rumuński mistrz muzyki ludowej Vasile Advahov rozpoczęli misję połączenia folkloru z elektronicznymi bitami. Tego pierwszego możecie kojarzyć z “Moments”, bo był swego czasu (2015) popularny na naszych parkietach.

Jak mówią:

SL: – ?Ta piosenka powstała jako marzenie, które Vasile i ja dzieliliśmy przez wiele lat ? połączenie melodii ludowych i klubowych klimatów. A ?Omnia?, z udziałem Dary, stanowi idealne płótno. Zawiera emocje, energię i atmosferę, które definiują ?Omnia?.

VA: – ?Dla nas wspieranie kontaktów poprzez muzykę zawsze było najważniejsze. Sasha Lopez i ja wyobrażaliśmy sobie wiele lat temu coś niezwykłego, współpracę łączącą muzykę ludową i kulturę DJ-ską…?

Tutaj warto wspomnieć jeszcze o wokalistce. DARA rozpoczęła karierę w 2012 roku po wydaniu ?Open Your Eyes?. W tym samym roku wydała 2 kolaboracje z Carla’s Dreams.  Pamiętacie go! Dostała tytuł ?Najlepszą nową artystką?, ?Najlepszą artystką? i przez 3 lata z rzędu była najczęściej graną artystką w Mołdawii.

DARA pisze i wydaje własną muzykę, ale jest także autorką tekstów dla znanych artystów, takich jak np. znani u nas Irina Rimes i DJ Sava.