Charming Horses, Alivo, Jamie-Lee, kate bush, Running Up That Hill

Brytyjska wokalistka Kate Bush zapisała się w historii muzyki nietuzinkowym głosem i przynajmniej dwoma przebojami światowego zasięgu. Dziś jest okazja przypomnieć jeden z nich. To „Running Up That Hill (A Deal With God)”.

 

Ekipa w składzie Charming Horses, Alivo i Jamie-Lee nagrała współczesną wersję utworu „Running Up That Hill”, którego oryginał wspominamy niżej. Na początek , jak zwykle, ta nowa.

 

„Running up that hill” w wersji Charming Horses to jak zawsze skoczna produkcja.

Alivo to wg naszej wiedzy producent z Niemiec. Nazywa się Andy Lüdicke. Natomiast Jamie Lee Kriewitz to wokalistka, także z Niemiec. W 2015 roku wygrała talent show „The voice of Germany”.

Porównajmy

„ Running Up That Hill ” to piosenka angielskiej piosenkarki i autorki tekstów Kate Bush z jej piątego studyjnego albumu „Hounds of Love”. Pojawiła się w 1985.

 

 

Utwór osiągnął trzecie miejsce na UK Singles Chart i #30 na Billboard Hot 100 czyli w USA. W Polsce był popularny m.in. w Trójce.

Piosenka została wykorzystana jako główna piosenka dla dziecięcego serialu BBC 1 „Running Scared”.

W tym roku „Running Up That Hill” ponownie zwrócił na siebie uwagę , gdy pojawił się w czwartym sezonie serialu Netflix „Stranger Things” . Jej pojawienie się doprowadziło do odrodzenia się piosenki na listach przebojów na całym świecie.

Singiel doszedł  do pierwszej trójki na Billboard Hot 100 i czołówki list przebojów w ośmiu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii.

Przypomnijmy, że tym drugim hitem wokalistki jest „Wuthering heights”.