SHAKE IT - DJ Vartan & Techcrasher, Hook N Sling, Dave Winnel.

Dziś w roli głównej muzyka House z dalekiej Australii DJ Vartan & Techcrasher, Dave Winnel, Hook N Sling ft. Nico & Vinz, Bhaskar, Funkerman & Nadia Gattas.

 

Ale zaczynamy od kraju naszych wschodnich sąsiadów. W Rosji nie tylko Filatov & Karas robią świetne produkcje house. Do naszych ulubieńców należą też DJ Vartan & Techcrasher, którzy wygrywali już nie raz nasz plebiscyt Top Remix.  Ich najnowszy kawałek nazywa się „Shake it”.

 

Rosjanie DJ Vartan & Techcrasher zaskakują nas nie pierwszy raz. W „Shake it” (Which Bottle?) nie zawodzą, a nawet bardzo zaskakują. Klasyczny płynący piano house z legendarnym samplem w tle i ten rewelacyjny damski rap. Nawet nie wiadomo czyj.

Kolejna znakomita produkcja tego producenta z Australii. „C.E.O.” (TMRW Music). Wspomaga go nieznana u nas wokalistka, a raczej raperka BodaciousThang. Kawałek mocno podkręcony, ale chodzą przy nim wszystkie komórki ciała.

 

Z Australii pochodzi również Hook N Sling. Anthony Maniscalco, bo tak się nazywa, to weteran, bo wydaje od 2004 rokuj. Znamy wiele jego produkcji, ale tą najpopularniejsza na naszych parkietach nagrali z Galantis. To „Love On Me”, z 2016 roku.

Ten nowy utwór „Break my Heart” (Universal Music) nagrali z norweskim duetem Nico & Vinz. Ma potencjał na listy przebojów.

Brazylijczyk Bhaskar Achkar Peres Petrillo aka Bhaskar zasłynął z mega hitu „Infinity„, z Dubdogz. „Power in my Soul” ma fajny wokal, jest bardzo skoczny i ogólnie  ma rys przeboju.

 

 

Ardie van Beek aka Funkerman współpracował z dużą liczbą producentów , np. z Fedde Le Grand. Działa od 2008 roku. „Bad Things” (Spinnin Records) to utwór, który od strony wokalnej przypomina nieco pomysły Joel Corry. Wokalnie wspomaga go Nadia Gattas – znana z wielu klubowych produkcji. Posłuchajcie koniecznie, bardzo faja sztuka!