Stawiamy “Kawę na ławę” i mówimy jak jest. Tak jak do tej pory mogliśmy ponarzekać na brak ciekawych tanecznych nowości – tak ostatnie dwa tygodnie to ich istny wysyp. Ciężko wybrać najlepsze z nich. Dlatego postaram się po krótce wspomnieć o moim zdaniem najciekawszych. Co zatem zagrać podczas andrzejkowej nocy?

Tak ogromnej różnorodności wśród nowości z gatunku DISCO/DANCE nie było już dawno. Mamy i propozycje z folkowym zacięciem – i te bardziej dance’owe. Trafiają się utwory z elementami biesiadnymi, ale na kontrę mamy produkcje odwołujące się do muzyki euro disco. A więc KAWA NA ŁAWĘ !

Zacznę od najnowszego utworu, który premierę miał w miniony czwartek. Formacji MIG fanom gatunku przedstawiać specjalnie nie trzeba. Od lat rodzeństwo Gwiazdowskich to absolutny Top, jeśli chodzi o polską muzykę taneczną. Teledysk od ich najnowszego utworu powstał podczas wakacji. Charakterystyczny styl bez wątpienia spowoduje, że piosenka od razu przypadnie Wam do gustu, jeśli jesteście fanami zespołu.

Ile czasu potrzeba na wydanie numeru? Jednym zajmuje to dwa tygodnie, innym miesiąc. Ale Kuba z grupy PLAYBOYS pozwolił dojrzewać swojemu najnowszemu utworowi dokładnie cztery lata. Po takim czasie postanowił wyciągnąć go z szuflady – i zaserwować swoim fanom w ramach andrzejkowego prezentu. Efekt? Jak zwykle znakomita, taneczna propozycja, po którą śmiało można sięgać na tą noc pełną wróżb i zabawy.

Panie Redaktorze, a co jeszcze można zagrać?

Jak wspomniałem muzyki jest tak dużo, że możecie przebierać do woli. Jeśli lubicie utwory z niego bardziej biesiadnym zacięciem – to proponuje Wam dwa z nich. Pierwszy z nich został już najchętniej pobieranym utworem w naszym serwisie Digital. Mowa tu o “Katiuszy” w wykonaniu CAPITANA FOLKA.

Do kolejnego utworu mam duży sentyment. Może dlatego, że do złudzenia przypomina mi on przebój “Enola Gay” grupy OMD, który jest jednym z moich ulubionych w repertuarze tej angielskiej formacji. Mowa oczywiście o naszym swojskim “Gaz Gaz Gaz”. Chwytliwa melodia, zabawny tekst – czego chcieć więcej? Nowego brzmienia ten numer nabrał dzięki grupie CZARY MARY, którą być może kojarzycie już z wielu biesiadnych przebojów dostępnych w naszym serwisie.

Mam już “Kawa na ławę”, a może coś nieco innego?

Jak z magicznego kapelusza, dla odmiany, proponuje dwa utwory od zespołów kojarzonych ze sceną muzyki DISCO/DANCE. Ale tym razem są one w zupełnie innym stylu.
I tak MASTERS postanowił poeksperymentować z cieszącym się popularnością synth pop’em. Dodał do tego delikatną nutkę tanecznego charakteru a’la Papa Dance – i w ten sposób otrzymujemy “W stronę słońca”. Ja kupiłem ten numer niemal od razu. Myślę, że i Wam powinien się spodobać, bo wyróżnia się na tle większości.

Moim zdaniem od czasu “My Słowianie” CLEO, nie mieliśmy drugiego tak dobrego singla na folkową nutę. ŁOBUZY, którzy wielokrotnie udowadniali muzyczną uniwersalność zapraszają wszystkich od wspólnej zabawy w andrzejkową noc, przy wtórze “Wiejskiego grania”.

Dużo? Jest jeszcze więcej!

Gdybyśmy żyli na początku lat 2000 – i miałbym zawrzeć te notki w formie sms’a, to już dawno przekroczyłbym limit znaków.
Dlatego teraz w telegraficznym skrócie sześć tytułów, które warto mieć w tą wyjątkową noc.

Kilka propozycji, obok "Kawa na ławę", które warto pobrać na Andrzejki.
Kilka propozycji, obok “Kawa na ławę”, które warto pobrać na Andrzejki.
  • CAMASUTRA – “Będzie naj” – bardzo ciekawy numer, nawiązujący stylem do euro disco, typowego dla Modern Talking czy Bad Boys Blue
  • TOPKY – “Bez wad” – dwie ex-wokalistki Top Girls, w świetnym utworze, utrzymanym w stylu dance
  • SUNRISE – “Serca mi nie szkoda” – to pierwszy singel bo zmianach personalnych w składzie zespołu, w folkowym zacięciem
  • EXELENT – “Właśnie taka jak Ty” – po dwóch latach przerwy Damian powraca z nowością, która nawiązuje do jego najlepszych produkcji i może się podobać
  • MEGA JUMP – “Ochocza” – bardzo dobry numer, w którego powstanie zaangażowany był duet DANCE 2 DISCO (i chyba wszystko jasne ;)).

Ostatnim z utworów jest propozycja od duetu – połączenie młodości z doświadczeniem. Grupa SKALARS na scenie muzyki tanecznej jest obecna od wielu lat i ma na swoim koncie znaczne przeboje. MYSTERY dopiero stawiają swoje pierwsze kroki. Ale ich wspólny numer “Serce zranione” jest idealnie zrównoważony.

A po więcej koniecznie zaglądajcie do…

Nie napiszę tu raczej nic oryginalnego. To zaledwie esencja tego, co znajdziecie w naszym serwisie cyfrowym dla DJ-ów – www.digitalDJ.pl.
Nie sposób opisać wszystkich utworów tam się znajdujących. Tradycyjnie przed końcem roku pojawi się kilka premier w okolicach Bożego Narodzenia. A w najbliższym czasie należy liczyć się z dużą ilością świątecznych nowości.
Chociaż może ten rok będzie inny niż zawsze… Zobaczymy!