sodf dj leemac

Mamy znów bardzo ciekawe kawałki energetycznej muzy EDM. Producenci są  kreatywni, słychać interesujące pomysły z różnych “półek”. Blasterjaxx & Mariana BO ft. Luisiah, Chusap, Jordan Jay & Brenton Mattheus, Marco Lys & Lee Cabrera i zupełnie nieznany – SODF.

 

Big Room’owa muzyka EDM idzie wielotorowo, dzięki czemu możemy przebierać “do wyboru do koloru”. Dziś w roli głównej Techno House, ale nie tylko. Zaczynamy od czegoś innego.

Producenci z Hagi Thom Jongkind i Idir Makhlaf akak Blasterjaxx zajęli się tym razem latynoskim motywem, a do tego jakby zaczerpnęli z muzyki poważnej. Wzięli do współpracy meksykańska producentkę i skrzypaczkę MARIANA BO (Sandra Mariana Borrego Robles) oraz Luisah – wokalistkę znana m.in. z nagrań DubDogz. Wyszła bardzo fajna, z jednej strony bardzo klimatyczna atmosfera, z drugiej – moc energii EDM 2021. Takie połączenie ognia z wodą. Ciekawe!

“Rave to the Grave” to kawałek jaki dotarł do nas z Australii (Hussle/TMRW). Znany nam już producent Chusap daje nam równo pompujący House z dodatkiem acidowo-rave’owej electro-niki… powinno się Wam spodobać.

Czy przeboje z lat 80-tych można przerabiać z taki sposób? Oto “Maniac” (Michael Sembello), który ciągle można usłyszeć w eterze, oczywiście w wersji oryginalnej. Jordan Jay i wokalista Brenton Mattheus podjęli się odnowienia tego utworu w wersji EDM. A ocenę zostawiamy Wam.

“Reap” to bardzo oryginalne podejście do klubowego brzmienia. Ale tez mamy do czynienia z doświadczonymi producentami. Marco Lys (Marco Lisei) to Włoch, który współpracował już m.in. z Michael Gray’em czy Chris Lake. Działa od 2010 roku.

Lee Cabrera to duet, który tworzą Albert Cabrera i Steven Lee. Działają od 2003 roku i kiedyś bardzo ich ceniliśmy, ale jak widać ciągle potrafią robić znakomite kawałki. Ten to takie połączenie Minimal Techno House i … ten fenomenalny wokal !!!

O tym , że w dalekiej Australii robią dobrą muzę EDM wiemy nie od dziś. Posłuchajcie tego. Oto zupełnie nam nieznany duet SODF w świetnie spreparowanym podkręconym Techno House. Ale wykręcają w “Like that”.