thank you god, mas gasolina, Joy Anonymous, JOY Don't It Make You Feel

Za nami kolejny tydzień bardzo dobrej muzyki house. Oto pięć naszych rekomendacji, choć wybór był trudny. Oto Yvvan Back, Dave Delly & Zetaphunk, R3HAB x Ryan Arnold x N.F.I, Denis First & Laura White, Me & My Toothbrush i Ellie Goulding vs Jax Jones.

 

W dzisiejszej selekcji uwagę zwracają znakomite wokale, chwilami najwyższych lotów. W takim “Thank you Lord” – po angielsku, a w “Mas Gasolina” – po latynosku.

 

?Thank You Lord? to kawałek ze znakomitym wokalem gospel, który przywodzi na myśl słynny “Ride on time”. Oprócz dynamicznego groove’u duży nacisk kładziony jest tu na piano.

Włoski DJ-em/producent Yvvan Back. W ciągu ostatnich miesięcy był na dłuższej przerwie, ale teraz wraca w najlepszy sposób.

Dave Delly jest na początku swojej kariery producenckiej, bo zaczął od remiksów i bootlegów.

ZetaPhunk, również włoski producent, który uczył się muzyki klasycznej i gry na fortepianie, ale teraz jest prawdziwym miłośnikiem muzyki House. Próbował już siebie jako DJ, współpracował ze studiami muzycznymi jako producent. Wydał już z Yvvan Back utwór “I Need To Know”, w 2021 roku.

 

Bardzo aktywny R3HAB powraca z ?Mas Gasolina? we współpracy z brytyjskim DJ-em/ producentem Ryan’em Arnold i kolektywem producentów NFI. Ci ostatni są odpowiedzialni za napisanie wielu hitów dla takich gwiazd jak Cheat Codes, Steve Aoki, Meghan Trainor i Sigala.

?Mas Gasolina? [CYB3RPVNK] to zorientowany na parkiety remake słynnego latynoskiego popowego hitu Daddy Yankee, z 2004 roku. Wesoły latynoski wokal opakowany jest dla kontrastu w dość surowe brzmienie tech house.

 

Producent Denis First i wokalistka Laura White to postaci nam już trochę znane. “Something I Can Feel” [Soave] ma fajny wokal i lajtowe, lekko slap house’owe brzmienie.

 

Szwajcarski producent Christian Hirt aka Me & My Toothbrush tym razem zaskakuje nas świetnym disco house’wym brzmieniem. “What You Got” [Sirup Music] to właściwie taki groove house z prostymi (świetnymi) wokalnymi wstawkami czy samplami. Chwilami przypomina to Purple Disco Machine, ale ma swój styl.

 

Dawno nie słyszeliśmy tanecznego remiksu tej ciekawej brytyjskiej wokalistki Ellie Goulding. Tym razem jest i to nie byle jaki. Na ogół nie recenzujemy remiksów, ale  oryginał “Easy Lover” [Universal Music] ma synth popowe brzmienie.

Trzeba powiedzieć, że Jax Jones wykonał bardzo dobra robotę. Opakował znakomity wokal w piano house’owe , chwilami oldschool’owe, brzmienie.