the feeling gabry ponte henri PFR girls just wanna have fun

Tytuł „The feeling” niewiele wam powie, ale już „Girls Just Wanna Have Fun” – tak. Znany wam Gabry Ponte i mniej znany Henri PFR odświeżają hit Cyndii Lauper według nowych trendów.

 

Włoski producent przebojów Gabry Ponte łączy siły z belgijskim producentem Henri PFR w „The Feeling”.

Panowie odświeżają ten ciągle przebój według obecnie obowiązujących trendów czyli samplują to co najciekawsze z oryginału, łączą to ze swoją kompozycją i tekstem. Aranżują to na lekką nutę Funky Disco House i dodają oczywiście coś współczesnego czyli elektroniczne smaczki. Efekt? Brzmi to bardzo przebojowo.

O Gabry Ponte

Zaczęło się od wydania pod koniec lat 90. międzynarodowego singla Gabry’ego Ponte ze swoim zespołem Eiffel 65; piosenka „Blue (Da Ba Dee)” zmieniła się w klasykę tańca, która grana jest do dziś. W międzyczasie włoski DJ/producent wypuszczał solowy materiał, zawsze w rytmie najnowszych brzmień w muzyce elektronicznej.

W 2019 roku stworzył „Monster”, z LUM!X, po czym nastąpiły kolejne wspólne wysiłki w postaci „Passenger”, „Scare Me” i w tym roku „Thunder”.

Tych kolaboracji było znacznie więcej, bo z Timmym Trumpetem (współprodukuje „Mad World”) oraz Galwaro i LIZOT (współprodukuje cover „Like A Prayer”).

O Henri PFR

Belgijski DJ/producent Henri PFR również ma sukcesy, choć mniejszego kalibru. U nas najlepiej jest znany z „We Are The Young”, z Addal, 2 2019 roku.

Porównaj z oryginałem

„ Girls Just Wanna Have Fun ” to piosenka napisana i wykonywana przez amerykańskiego muzyka, który nazywa się Robert Hazard. Było to 1979.

 

Dopiero w 1983 roku Cyndi Lauper i to właśnie ta wersja przeszła do historii. Zyskała uznanie jako hymn feminizmu i była promowana przez wideo nagrodzone Grammy.

Gdy porównasz te stare wersje widzisz dlaczego to Cyndi Lauper przeszła do historii, a nie autor oryginału.