the hard way pnau khalid
PNAU i Khalid (2 z lewej) (fot. Sony Music)

Po znakomitym kawałku “You know what I need” nasze apetyty wzrosły na to co robią producenci z dalekiej Australii czyli PNAU. Dziś mamy ?The Hard Way?. Sprawdźmy!

 

PNAU we współpracy z Khalidem “The Hard Way” , już po pierwszych taktach, zapowiada się ciekawie.

W skład PNAU wchodzą Nick Littlemore, Peter Mayes i Sam Littlemore. Australijscy producenci zajęli się , jak zwykle, muzyką. Podobnie jak ich współpraca z Eltonem Johnem i Duą Lipą, w ?Cold Heart?. Khalid wykreował wokalną robotę, jak zwykle nie schodząc poniżej wysokiego poziomu.

Co tym razem muzycznie wykręcili PNAU. Właściwie to samo co już znamy czyli inteligentnie połączyli podbity synth-popowy bas, tak aby brzmiał nowocześnie.  ?The Hard Way? ma bardzo prostą linię melodyczną i pewne schematy aranżacyjne, które przypominają mi czasy dekady 80.

Nick Littlemore mówi:

  • ?Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy podzielić się z Wami tym kawałkiem. Praca z Khalidem była spełnieniem marzeniem. Mamy nadzieję, że ta piosenka ożyje w Waszych sercach, tak samo jak w naszych. Big love, PNAU?.

Khalid dodaje:

  • ?Jest po prostu niesamowita: poprawia nastrój, ale jej tekst ma w sobie coś melancholijnego, słodko-gorzkiego. To właśnie dlatego tekst wydaje się tak rozdzierająco smutny, jednak słuchając jej, nie można powstrzymać się od uśmiechu. To mój ulubiony rodzaj piosenek ? chodzące sprzeczności. Czekam, aż świat ją usłyszy, przywiąże się do niej i po prostu ją pokocha?.

 

O PNAU pisaliśmy wielokrotnie. Przypomnijmy więc, że Khalid należy do “klubu miliarderów streamingu”. Jest artystą okrzykniętym przez magazyn ?Time? jako jeden z najbardziej wpływowych ludzi roku 2019.

Jego drugi album ?Free Spirit? (ponad 13,4 miliarda streamów!) zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard Top 200. Co ciekawe, znajduje się na nim nominowany do nagrody Grammy utwór ?Talk?. Muzykę nazywanego przez ?Rolling Stone? ?cudownym dzieckiem pop?.

W sumie ma ponad 30 miliardów razy na całym świecie. Khalid był nominowany do siedmiu Grammy i zdobył wiele nagród, w tym sześć Billboard Music Awards i trzy American Music Awards. Współpracował z największymi gwiazdami muzyki, w tym z Normani (?Love Lies?), Halsey i Bennym Blanco (?Eastside?), a także z Billie Eilish, Shawnem Mendesem i Marshmello.

W zeszłym roku Khalid znów podjął się współpracy z Marshmello ? wspólnie stworzyli letni hymn ?Numb?, który zaprezentowali publiczności MTV Video Music Awards. Tego lata Khalid dołączy do Eda Sheerana na jego stadionowej trasie ?+ ? = ÷ x Tour? po Ameryce Północnej.