the magic bomb Hoang Read

Mieliśmy już “Rasputina” , “Iko Iko”, “Explosion” i wiele innych hitów, które bez Tik Toka nie byłyby popularne, teraz mamy cos klubowego połączonego z czymś co na tym portalu okresłaja jego fani jako taniec. Ale czy to na pewno taniec? Oto “The Magic Bomb (Questions I Get Asked)” i jego fenomen. Nie oznacza to wcale, że będzie hitem u nas. Zresztą zobaczcie sami.

 

Czy to na pewno taniec ? Chyba jednak nie. To raczej krótka zabawa jakich wiele na Tik Toku. Ale sam utwór “The Magic Bomb”, którego producentem jest nieznany Hoang Read jest nawet całkiem ciekawy.

 

?The Magic Bomb? to taki niekonwencjonalny, żeby nie powiedzieć dziwny kawałek. Może dlatego, że pochodzi z Wietnamu. Pierwotnie został wydany w styczniu 2021, ale przeszedł bez echa. No, ale można mieć szczęście na Tik Toku, któremu pomaga ładna dziewczyna (patrz niżej).

Kto jest autorem?

Motyw, który został użyty w ponad 3 milionach TikToków, pochodzi z początku właśnie tego utworu czyli ?The Magic Bomb?. Jego autorem jest wietnamski muzyk/producent Hoang Read. Holenderska wytwórnia taneczna Spinnin’ Records niedawno wydała oficjalne audio, bez wątpienia z powodu popularności TikTok. W sieci nie ma zbyt wielu informacji o Read, chociaż jego muzyka jest na Spotify i Tidal.

Tik Tok – taniec – zabawa

Hoang Read the magic bomb tik tokW “Chopping dance” (siekanie tańca) niewiele trzeba robić. Na pewno znacznie mniej niż np. w “Macarena”.

Wszystko, co musisz zrobić, to podnieść pięści do rytmu, a następnie uderzyć nimi w szybki fragment piosenki i po prostu musisz klaskać do TEGO fragmentu dźwięk tematu wiodącego.

Kiedy już wykonasz uderzenie pięścią, obracasz dłońmi, aby spudłować palce, wskazujesz w górę i powtarzasz. Tak wiec to raczej zabawa niż taniec.

Jeśli chcesz to zobaczyć, kliknij na to foto obok.

Niektóre z pierwszych TikToków, które wykorzystały tę piosenkę i taniec, pochodzą z wietnamskich kont, a film na YouTube z kwietnia przedstawia występ wietnamskiej ekipy tanecznej. Ale nie jest do końca jasne, kto zapoczątkował taniec.

Czy Wam to nie przypomina …, bo ruchy jakby a la “Kaczuchy”?