rise up 2021 yves larock steff da campo

“Rise up” to przykład przyjemniejszego brzmienia muzyki House, połączonego z afrykańskimi motywami. Utwór miał premierę 14 lat temu, a dziś powraca w najnowszym remiksie.

 

Afrykańskimi motywami muzycznymi interesowało się sporo dance’owych, ale i house’owych artystów. Swego czasu wielką furorę zrobiły hity Boba Sinclara. Jego śladem podążył Yves Larock i stworzył ten utwór, który w swojej najnowszej wersji nazywa się “Rise up 2021“. Śpiewa go wokalista reggae ze Szwajcarii – Jaba.

 

Nowa wersja doskonale łączy dwa bardzo odległe od siebie klimaty. Ten europejski – klubowy oraz afrykański i karaibski, bo bo w jednej z wersji wpleciony jest Reggae. Dzięki tej przeróbce Steff Da Campo uchwycił istotę oryginału, podkreślając przyjemne elementy oryginału, dodając odrobinę wpółczesności muzycznej. Nie pierwszy raz ten producent odświeża utwór sprzed lat. Hitem był np. “5 on it“.

Yves LaRock mówi

  • Jestem bardzo zadowolony z nowej wersji Rise Up! Steff Da Campo i ja zachowaliśmy esencję mojego oryginalnego utworu, jednocześnie tchnąc nowe życie z nowym brzmieniem z 2021 roku.  Na początku nie było to takie proste ? zajęło to dużo różnych prób zarówno dla Steff, jak i dla mnie, aby być zadowolonym z wyników? ale myślę, że mamy tu coś naprawdę wyjątkowego. Nowe wersje Rise Up 2021 są odpowiednie dla klubu i radia, więc jesteśmy bardziej niż zadowoleni z wyników! “

14 lat temu

Yves Larock zdominował lato 2007 roku i u nas, wydając ?Rise Up?. Powstało wtedy aż 35 wersji!

Yves Cheminade aka Yves Larock jest Szwajcarem. Znany także jest z udziału w swego czasu bardzo popularnej formacji Africanism All Stars, która składała się z francuskich producentów. Mało kto wie, że należął do niej m.in. David Guetta, Bob Sinclair i Martin Solveig.

Oryginał został wydany w maju 2007 roku jako główny singiel z nadchodzącego wówczas debiutanckiego albumu o tym samym tytule . Do dziś pozostaje jego najbardziej udanym singlem, który dotarł do pierwszej dziesiątki list przebojów wielu krajów europejskich .

Od momentu wydania stał się wielkim hitem w klubach na całym świecie, w tym 13. miejsce na oficjalnej brytyjskiej liście singli.

Zobacz remiks tego utworu 71 Digits