The Promoter - Armand Van Helden & Brittles

„The Promoter” – tak dość nietypowo nazywa się nowy utwór ceniownego przez nas DJ’a i producenta Armanda Van Helden. Nietypowa jest też muzyka, którą nie pierwszy raz obraca on w żart.

 

 

Armand Van Helden produkując muzykę co jakiś czas robi sobie po prostu „jaja” bawiąc się muzyką house i tekstem. Tym razem dodatkowo używa do tego Tik Tok, który właściwie służy do tych celów. Dostał więc narzędzie  idealnie skrojone pod niego. Ta drogą poszedł w „The Promoter”.

Co do żartów AvH to przypomnijmy tylko najbardziej u nas popularny „Barbra Streisand” zrobiona pod szyldem Duck Sauce, w 2010 roku. W „The Promoter” nie mamy sampla znanego kawałka , ale skoczny utwór electro dance house.

W warstwie tekstowej nagranie jest żartobliwym nawiązaniem do sposobu, w jaki promotorzy klubów podchodzą do potencjalnych klientek.

Brittles to wokalistka z USA, która wspiera w utworze AvH. Aczkolwiek jej głos jest mocno przetworzony. No, ale chodzi tu właśnie o ten żart.

Kawał historii

Ten amerykański DJ, producent, remikser i autor tekstów to bez wątpienia jedno z najbardziej znanych nazwisk w branży muzyki tanecznej. Jego kariera trwa już trzy dekady. Urodzony w Nowym Jorku po raz pierwszy pojawił się na scenie muzyki elektronicznej na początku lat 90-tych.

Swoją pierwszą nominację do nagrody Grammy zdobył w 1998 roku za „Najlepsze nagranie zremiksowane”, a rok później zasłynął jako producent z hitem numer jeden w Wielkiej Brytanii „You Don’t Know Me”, który również znalazł się na pierwszej dziesiątce list przebojów na całym świecie. wielu krajach europejskich.

Globalny sukces Van Heldena nadal osiągał nowe wyżyny w XXI wieku dzięki hitom głównego nurtu. To „My My My”, „I Want Your Soul” i „Bonkers” z brytyjskim raperem Dizzee Rascalem, które zajęły drugie miejsce na liście Billboard Dance chart.

Dalszy międzynarodowy sukces odniósł także dzięki wspomnianemu duetowi muzyki elektronicznej Duck Sauce, pobocznemu projektowi utworzonemu z kanadyjskim DJ-em A-Trak. Ich platynowy przebój „Barbra Streisand” znalazł się na szczycie list przebojów w dwunastu krajach. Zdobył nominację do nagrody Grammy za „Najlepsze nagranie taneczne”. Był tez popularny na naszych parkietach.

I tu ciekawostka. Armand Van Helden wystąpi w Polsce, w sierpniu, na stadionie w Chorzowie.