the carnaval aazar french montana celia cruz
Aazar (fot. Universal Music)

O karnawale już dawno zapomnieliśmy, tymczasem dziś pojawia się karnawałowy “The Carnival”. Kawałek bardzo wesoły i można powiedzieć wakacyjny, który jest niejako odświeżeniem pewnego latynoskiego hitu sprzed lat. Oto ekipa w składzie: Aazar, French Montana, Mariah Angeliq, ZAAC i Dany Synthé.

 

 

Gdy piosenka śpiewana jest po latynosku to nie sposób uciec od wakacji. Tak jest w przypadku utworu “The Carnival”, który – ku naszemu zdziwieniu – nie jest w typowym stylu reggaeton. Bliżej mu do dance’owego klimatu. A ponieważ jest to tzw. odświeżenie, przy okazji poznajcie oryginał. Zaczynamy jednak od premiery.

 

 

?The Carnival? to piosenka, która idealnie pasuje na wakacje, tyle tylko, że do wakacji jeszcze daleko. Może więc na Majówkę, kto się chce bawić na wesoło ? Utwór jest bardzo prosty i choć oparty na rytmie reggaeton, bliżej mu do muzyki dance. Ma szybsze tempo, fajne wokale, męskie i damskie i świetny rap French Montany.

Goście na “The Carnival”

Wśród gości przy nagrywaniu “The Carnaval” pojawili się świetnie nam znany marokańsko-amerykański raper i producent French Montana. Wokalnie wspomagaja ich Mariah Angeliq, Zaac oraz Dany Synthé.

O nim

Aazar to artysta już bardzo znany we Francji. Ostatnio podbił nie tylko tamtejszy rynek przebojem ?Diva? z udziałem Swae Lee i Tove Lo. Naprawdę nazywa się Alexis Duvivier.

We Francji zdobył nagrodę NRJ DJ Music jako Objawienia roku, pokonując takich artystów, jak Fisher, Gaullin i The Prince Karma, Marshmello, The Chainsmoker, a nawet Robin Schulz.

Francuski DJ i producent może pochwalić się wsparciem oraz uznaniem takich znamienitych kolegów po fachu, jak Tiestö, Kungs, Skrillex i DJ Snake. AAZAR to także jeden z głosów modnej obecnie sceny electro-urban. W 2021 roku wystąpił na festiwalu Global Citizen w Paryżu.

Oryginał 

Wprawne ucho w nowej piosence na pewno wyłapie utwór ?La Vida Es Un Carnaval? Celii Cruz, zwanej królową salsy. Tym samym producent składa hołd latynoskiemu klasykowi, dodając od siebie jakże potrzebne w dzisiejszych czasach pozytywne przesłanie. “Szkoda łez, życie to karnawał i jest piękniejsze ze śpiewem na ustach – słyszymy w utworze”.

 

? La Vida Es Un Carnaval ? to piosenka wykonywana przez kubańską artystkę, Celię Cruz . Została napisana przez Victora Daniela, wyprodukowana przez Isidro Infante, zaaranżowana przez Isidro Infante.

Wydano ją w 1998 roku jako główny singiel ze studyjnego albumu  artystki “Cruza Mi Vida Es Cantar”. Piosenka zdobyła nagrodę dla “Tropikalnej Piosenki Roku” na rozdaniu nagród Lo Nuestro w 2003 roku.