bittersweet Adriano Pepe Bingo players Promo House Luigii Nieto Wankelmut

Z premier House tego tygodnia wybraliśmy jak zwykle pięć najciekawszych propozycji. Jest tradycyjne brzmienie House, ale sa takż odwołania do innych gatunków, takich jak latino czy reggae. Oto Thomas Gold x Eagle Eye Cherry, Martin Solveig & Roy Woods, Dani Masi & Juan Trumpet, Leon JD & DJ Magic i Dennis Carter & Luke Nash.

 

Weteran niemieckiej sceny klubowej Thomas Gold wkracza na światowe salony. Jego utwory znamy co najmniej od 2006 roku, ale dopiero niedawno remiksował dwa nagrania Madonny.

 

Jest różnorodnie

Teraz Frank Thomas Knebel-Janssen (tak się nazywa) wydał utwór “Get up” ze szwedzkim wokalistą Eagle-Eye Cherry, który zyskał światową sławę (1997) dzięki utworowi “Save tonight”. Ten nowy, ich wspólny utwór, ma w sobie wiele klimatu, a jednocześnie trochę klubowej energii.

 


Martin Solveig i tym razem nie zawodzi, choć jego nowy utwór Romeo & Juliet” zrobiony jest w dość surowym i tradycyjnym stylu vocal piano house. W utworze wokalnie towarzyszy mu niejaki Roy Woods. Ten czarnoskóry artysta naprawdę nazywa się Denzel Spencer.

 


Dani Masi to hiszpański DJ i producent z Barcelony. Naprawdę nazywa się Daniel Martínez Gil. Razem ze swoim kolegę Juan’em Trumpet zrobił tribalowy kawałek wg sprawdzonej wielokrotnie hiszpańskiej receptury, której najlepszym przykładem jest Jerry Ropero i jego “Coracao” i wiele produkcji np. Davida Penn’a. Jest tu jednak ich własny pomysł – w roli głównej mamy – “wdzięczny instrument” – trąbkę, która stanowi motyw przewodni całego kawałka “Sexy Groove”.

 


Naszym zdaniem bardzo ciekawa polska produkcja oparta na brzmieniach Reggae Dub z wyważoną domieszką wykręconego brzmienia electro. Do tego dobrze dobrany męski wokal oraz bardzo dobry chórek.

Leon JD ma na swoim koncie sporo wyprodukowanego muzyki, ale “We Don’t Need No Sleep” wydaje się jednym z najciekawszych w jego dorobku dotychczasowym. Do tej pory najlepiej przyjętym przez DJ’ów był “Energy” Chris Memo ft. Leon JD. Ten nowy utwór to już bodaj piąty zrobiony razem z DJ Magic. Polecamy ten kawałek, bo wzbogaci waszego seta.

 


Polecamy ten nieznany kawałek, bo jest zupełnie inny niż większość obecnych premier House na rynku. Utwór “Ragga” ma własnie taki tytuł nie bez powodu. Oparty jest bowiem na wokalu w stylu “ragga”. Jeśli nie wiecie jaki to styl to posłuchajcie tego.

Dennis Cartier to producent z Belgii Dennis Parmentier, Luke Nash pochodzi z dalekiego Peru.

 

 

 

Zobacz poprzednie PROMO HOUSE