Ally Brooke no good Prodigy cover

Bywa i tak. Ktoś robi utwór i nie odnosi sukcesu. Ktoś inny bierze tylko jego fragment i robi oszałamiająca karierę. Oto – nie pierwszy raz – mamy do czynienia z taką historią. Sprawcą jednego z takich przypadków była grupa Prodigy. Teraz wokalistka Ally Brooke nagrała lekką taneczną wersję “No Good”. Druga przeróbka jest jeszcze bardziej prosta i dotyczy klasyka reggae.

 

?No Good (Start the Dance)? to klasyk angielskiej grupy muzyki elektronicznej The Prodigy. Został napisany i wyprodukowany przez członka grupy Liama Howletta.

Producenci tej wersji nie wysilili się i stworzyli posty utwór pop/dance, ale wybrali przecież nie byle jaki klasyk. Już samo zestawienie wersji Ally Brooke z n//w oryginałem może zbudzić szok. To utwory z przeciwnych biegunów muzyki!

Allyson Brooke Hernandez to amerykańska piosenkarka, która zyskała na znaczeniu jako członek grupy Fifth Harmony. Brooke zaczęła się rozwijać w 2017 roku jako artystka solowa, występując w ?Lost at Kings? z raperem ASAP Ferg w czerwcu 2017 r.

Współpracując z DJ Topic przy singlu ?Perfect? w styczniu 2018 r. Brooke zaśpiewała składankę piosenek z nagrodzonych Oscarem filmów na “E! News” rozdaniem Oscarów.

Po przerwie po rozstaniu z Fifth Harmony Brooke podpisała umowę płytową z Atlantic Records. W listopadzie 2018 r. Wydała całkiem popularny (także u nas) ?Vámonos?, z Kris Kross Amsterdam i Messiah. W styczniu 2019 r. Brooke wydała ?Low Key? z udziałem Tygi, jej pierwszego singla z nadchodzącego debiutanckiego albumu solowego, który ma zostać wydany wiosną 2020 r. Teraz czas na cover.

Ale oryginał jest niesamowity i niepowtarzalny. Zobaczcie!

 

Wydano go w maju 1994 roku jako drugi singiel z ich drugiego studyjnego albumu “Music for the Jilted Generation”.  Utwór został zbudowany jest wokół sampla wokalu z mało znanego utworu ?You’re No Good for Me? Kelly Charles (1987). Howlett początkowo miał wątpliwości, czy użyć próbki, ponieważ uważał, że jest to zbyt popowe (lekkie) jak na jego gust.

?No Good (Start the Dance)? zawiera również próbki z ?Funky Nassau? bahamskiej grupy funkowej Beginning of the End. Przedstawialiśmy na naszych łamach ten utwór.

W 2012 roku czasopismo brytyjskie New Musical Express umieściło utwór w ?100 najlepszych utworach lat 90-tych? na #33. Od czasu wykorzystania sampli przez The Prodigy, kilku innych artystów, oprócz Ally Brooke,  robiło nowe opracowania: Oxide & Neutrino, Plan B, Ultrabeat i Kollegah…

 

Ta wersja wielkiego hitu muzyki reggae “No Woman no cry” nie powala, ale ma tą zaletę, że duet producencki Starjack & Collini, zrobili bardzo prostą i łatwo wpadającą wersję reggae-dance – stylu bardzo popularnego w latach 90-tych (Mr Presinent, Garcia, DJ Bobo) i ciągle dobrze sprawdzającego się na imprezach karnawałowych.

Co oryginał to oryginał.

?No Woman, No Cry? to sztandarowy utwór “Króla reggae” – jakim jest Bob Marley. Towarzyszy mu grupa The Wailers. Wydany został w 1974 roku na albumie “Natty Dread”.

Ta wersja studyjna korzystała z automatu perkusyjnego. Wersja na żywo została nagrana na albumie “Live” z 1975 roku! Wtedy został wydany jako singiel i jest najbardziej znaną wersją i został włączony do kompilacji największych przebojów Marleya “Legend” i został nagrany w Lyceum Theatre w Londynie 17 lipca 1975 r. w ramach trasy “Natty Dread Tour”.

Ta wersja na żywo piosenki zajęła 37 miejsce w rankingu 500 największych piosenek wszechczasów magazynu Rolling Stone.

Zobacz poprzednie STARE / NOWE