welcome back home showtek mr gray

Upalnie jest prawie 24 godziny na dobę i pewnie spodziewacie się lekkich lajtowych klimatów. Znajdą się niżej, ale szukamy wśród premier przede wszystkim ciekawych brzmień. Oto Showtek feat. MC Ambush, Mr Gray feat. Zoe Badwi, VLLN & Sol Novaro feat. Paenda, Jack Wins i ILVS, AdamDarling & Enrey.

 

O lekkich brzmieniach house na lato pisaliśmy kilka dni temu. Dziś, mimo ogromnych upałów, wracamy do typowych brzmień tego gatunku. Na początek „Welcome back home” duetu producenckiego z Holandii znanego nam od lat.

 

 

Braci Sjoerd i Wouter Janssen czyli Showtek już dość dawno nie zaskoczyli nas czymś nietuzinkowym. Takie utwory jak „Booyah” (ft. We Are Loud & Sonny Wilson), „The weekend„, „Bad” czy „Your Love” (z Davidem Guettą) wyszły już dość dawno temu. Ten ich nowy utwór – „Welcome Back Home” [Skink] – już tak.

Spora w tym zasłucha czarnoskórego rapera, który tym razem raczej krzyczy niż rapuje. To MC Ambush (Melvin Alonzo Octavius Howell). Muzycznie jest bardzo żywiołowo i przypomina brzmieniowo czasy kiedy energetyczna muzyka house święciła triumfy w Europie.

 

I jeszcze jeden mocno energetyczny kawałek „Keep It Comin’ ” [TMRW] . To świetny wokal Australijskiej wokalistki Zoe Badwi opakowany ciekawie brzmiącym zalupowanym samplem i płynącym beatem. Mr Grey u nas nieznany, w Australii uchodzi za legendę tamtejszych klubów.

 

„Set Me Free” [Soave] to esencja klasyki house. Jest tu piano house, świetny wokal kojarzący się ze słynnymi divami klubowej muzyki.

ILVS to producent z Grecji, którego znamy już z kilku utworów. Nieznani nam są dwaj pozostali. To AdamDarling to producent z Kandy, a Enrey pochodzi z Frankfurtu n/Menem, w Niemczech.

 

Nasz znajomy Jack Wins czyli Patrick Hagenaar regularnie dostarcza nam ciekawych produkcji. Ta najnowsza „Live For Tonight” [Spinnin Records] wyraźnie nawiązuje do czasów filtered house, a w tle oczywiście funky music.

 

O wykonawcach tego utworu (VLLN & Sol Novaro) nie wiemy nic, ale  można się domyślać, że na tzw. feat. jest wokalistka Paenda. „Run” [Soave] to bardzo lekki kawałek house, inny od wszystkich, bo wykorzystujący po części relaksujące brzmienia muzyki elektronicznej.