jesteś tu
Główna > RECENZJE > ALBUM Backstreet Boys – DNA > czy to dobre czasy dla boys-bandów?

ALBUM Backstreet Boys – DNA > czy to dobre czasy dla boys-bandów?

Niedawno postawiliśmy pytanie: Czy to dobry czas dla boys-bandów? Sprawdzimy jak poradzili sobie panowie z Backstreet Boys , właśnie z zupełnie nowym albumem, bo nie są to żadne remiksy czy remake. Oto album „DNA”.

 

 

 

 

 

The Backstreet Boys powstali w 1993 roku i jeśli ktoś pamięta tamte czasy i hity – przyzna, że w tej dekadzie byli naprawdę wielcy. W jej skład wchodzą AJ McLean, Howie Dorough, Nick Carter, Kevin Richardson i Brian Littrell.

Ale grupa zyskała sławę dopiero albumem „Backstreet Boys” (1996). W następnym roku wydali swój drugi międzynarodowy album „Backstreet’s Back „, potem  „Millennium” (1999) i „Black & Blue” (2000). To to był ich najlepszy czas z perspektywy czasu. Przypomnijmy mega popularny wówczas hit.

 

 

Potem były kolejne albumy , przetasowania składu. Niby grupa istniała, ale nie było takich sukcesów. The Backstreet Boys sprzedali bowiem ponad 135 milionów płyt na całym świecie. To bardzo dużo, ale trudno było ich znaleźć  na topie list przebojów jak kiedyś. Dlatego ich powrót z zupełnie nowym albumem w 2019 roku można nazwać „powrotem po przerwie”.  Tu ciekawostka – zespół zagra 24 czerwca 2019 na Torwarze w Warszawie.

Ale oto mamy ich dziewiąty studyjny album „DNA”, z singlem „Do not Go Breaking My Heart”.

 

 

Album zawiera utwory napisane przez takich autorów jak Lauv (Charli XCX), Andy Gammer, Stuart Crichton (DNCE) oraz Mike Sabbath (J Balvin). Płytę promują single „Don’t Go Breaking My Heart” i „Chances”.

„Udało nam się połączyć nasze inspiracje i style w jedną, spójną całość … te piosenki świetnie pokazują, zarówno kim jest każdy z nas, jak i kim jesteśmy jako grupa. To nasze DNA. Jesteśmy z niego bardzo dumni” – mówi Kevin Richardson.

 

Zajrzymy co nam serwuje Backstreet Boys ad 2019. Pierwszy trzy kawałki, w tym ten z singla, to typowo boys-bandowe piosenki. Czwarty robi dobre wrażenie „New Love”. Pomysł jakby wzięty z pewnego wielkiego hitu sprzed kilku lat. Dalej kolejne słodkie i funkujące kawałki.

Potem dopiero „Chances” jest szybszy, świetnie zaśpiewany. Przyjemny kawałek r’n’b to nr 9. „Chateau”. Polecam jeszcze ostatni „OK”. Taki właściwie akustyczny, ale chyba najfajniejszy z całej płyty.

To chyba nie płyta dla nas. Za dużo tu amerykańskich klimatów, a i wierność Backstreet Boys do swoich dawnych klimatów nie wychodzi im obecnie na dobre. dziewczyny, jeśli lubicie takie słodkości, to dla Was.

A nasze pytanie: Czy to dobre czasy dla boys-bandów? W tym przypadku odpowiedź brzmi – nie.

 

 

Backstreet Boys – DNA – tracklista:

1.Don’t Go Breaking My Heart
2. Nobody Else
3. Breathe
4. New Love
5. Passionate
6. Is It Just Me
7. Chances
8. No Place
9. Chateau
10. The Way It Was
11. Just Like You Like It
12. OK

 

 

 

Podobne artykuły

na górze