ALBUM data-lazy-src=

Ta formacja to klasyka rocka, ale zawsze będziemy zdania, że o nowej muzyce takich artystów każdy szanujący się DJ powinien przynajmniej wiedzieć. Chociaż trzeba przyznać, że w tym przypadku pomyślano o DJs. ALBUM > U2 – Songs of Experience , bo mowa o tej płycie.

 

 

?Songs of Experience?, to ?brand new? album zespołu U2 (premiera odbyła sie 1-go grudnia). Płyta nagrywana była w latach 2014-2017. 14 album U2 wyprodukowali m.innymi Jack Lee, Andy Barlow i Ryan Tedder. Pomysł na album powstał podczas rekonwalescencji Bono po wypadku rowerowym w listopadzie 2014 roku. Artysta spędził czas na pisanie  piosenek na album. Płyta miała się ukazać pod koniec ub. roku. Ale po zmianie w polityce, Brexit + wybory prezydenckie, Bono przerobił swoje teksty i niektóre utwory zostały nagrane ponownie w marcu?17.

Płytę promowała piosenka ?You?re  the best thing about me?. Następne single to: ?The Blackout? i ?Get out of your own way?.

 

?Staraliśmy się być brutalni w stosunku do materiału który przygotowywaliśmy. Skupialiśmy się narzeczach, do których mieliśmy przekonanie, że są najlepszymi pomysłami. Sądzimy, że brzmią świetnie? ? powiedział Bono ? ?Kiedy nowe piosenki były już gotowe, świat się zmienił, więc trzeba było dopisać jeszcze ze dwa utwory. Wiem, że ludzie każdy nowy album traktują jakby był ostatnią płytą, ale tym razem chciałem aby dokładnie dowiedzieli się co czuję. Tytuł albumu zaczerpnąłem z poematów Williama Blake?a ?Songs of Innocence and of Experience?.

 

Płyta pop-rockowa. Recenzenci pochwalili płytę za różnorodność  nastrojów i dźwięków.  W wersji deluxe mamy trzy dodatkowe utwory, w tym remix nagrania ?Ordinary love?. Jest też bonus track w postaci nagrania ?You?re the best thing about me? z Kygo. Japońskie wydanie zawiera jako bonus remix utworu ?The Blakout? (Jacknife Lee Lee rmx).

 

Tracklista

1. Love Is All We Have Left
2. Lights Of Home
3. You’re The Best Thing About Me
4. Get Out Of Your Own Way
5. American Soul
6. Summer Of Love
7. Red Flag Day
8. The Showman (Little More Better)
9. The Little Things That Give You Away
10. Landlady
11. The Blackout
12. Love Is Bigger Than Anything In Its Way
13. 13 (There Is A Light)
14. Ordinary Love (Extraordinary Mix)
15. Book Of Your Heart
16. Lights Of Home (St Peter’s String Version)
17. You’re The Best Thing About Me (U2 vs Kygo)