Allume Allume Drenchill ft. Jano

Już słowa tytułu jego nowego utworu brzmią zachęcająco, by posłuchać nowego utworu Drenchill. Tym razem nie jest to cover. Pojawia się inna wokalistka- Jano. Czy “Allume Allume” powtórzy sukces “Freed from Desire”, który ciągle jest wysoko na listach przebojów w Polsce? O tym dowiemy się już niebawem, bo właśnie DJ’e dostają promo utworu.

 

 

 

 

“Allume Allume” brzmi to ładnie. A czy jest też fajne?

 

 

Drenchill to przykład artysty, który zaczął od dj-ki, ale udało mu się dostać do tzw. mainstreemu czyli na listy przebojów. Nie jest nowicjuszem, ale popularność zdobył dopiero w ubiegłym roku. Utwór z gościnnym udziałem holendersko-kolumbijskiej piosenkarki Indiiana “Freed from Desire” (z repertuaru Gala) do tej pory jest notowany wysoko nie tylko na Polish Dance Chart, ale i większości list przebojów w Polsce, na przykład w stacjach radiowych.

 

Allume Allume Drenchill Jano
Drenchill (fot. Sony Music)

Ale przed ?Freed From Desire? zrobił jeszcze jeden cover, który na pewno został bardzo dobrze przyjęty przez DJ’ów w Polsce. To “Hey Hey” – naszym zdaniem – świeże spojrzenie na klasyk Dennis Ferrer. Utwór został wykorzystany w kampanii telewizyjnej na Pro 7, jednym z dwóch największych kanałów telewizyjnych w Niemczech.

Jak wspomnieliśmy nie jest nowicjuszem. Ma na koncie współpracę z takimi producentami jak  Tiesto, David Guetta, Bob Sinclar, Dimitri from Paris, Pete Tha Zouk, Felix Da Housecat, Hardwell, Chocolate Puma, David Morales, 2 wielu didżejów i wielkie imprezy, takie jak MTV Insomnia Party, Sensation White Portugal Official Promo Party, a także Euphoria Party Ministry of Sound w Kuala Lumpur, w Malezji.

 

“Allumé Allumé” oznacza po naszemu “On on”. Trzeba przyznać, że tytuł jest intrygujący. A jak z muzyką? Słychać, że utwór został zrobiono pod francuską scenę, nie tylko z powodu jego francuskiego tytułu. Przypomnijmy, że Drenchill jest Portugalczykiem. Na nasze potrzeby spolszczamy ten tytuł na “Allume Allume”.

Piosenka to mieszanka dance, reggaeton, w przyśpieszonej nieco wersji i odrobiną brzmienia House. Wokalnie towarzyszy mu tym razem inna wokalistka. Nazywa się Jano, ale właściwie jest na razie tajemniczą postacią.

 

Drenchill już jest stałym gościem w polskich klubach o czym możemy przekonać się czytając jego profil.

 

 

 

 

Drenchill ft. Jano – Allumé Allumé – singiel dostępny w serwisach.