jesteś tu
Główna > RECENZJE > ALVARO SOLER nowy album > Mar de Colores

ALVARO SOLER nowy album > Mar de Colores

Alvaro Soler – Mar de Colores > to po prostu paczka latynoskich hitów. Praktycznie każdy może się przydać na imprezę. To kilkanaście melodyjnych i tanecznych piosenek, do których przyzwyczaił nas Alvaro Soler. Lubicie lub potrzebujecie taką muzę? Ta płyta jest dla Was!

 

 

 

Czarujący Alvaro Soler za sprawą debiutanckiego albumu „Eterno Agosto” i hitów „Sofia”, „El Mismo Sol” czy „Libre” (zaśpiewane wspólnie z polską wokalistką, Moniką Lewczuk) zdobył ponad 30 złotych, platynowych i diamentowych płyt na całym świecie. Jego utwory zgromadziły 390 mln streamów w samym Spotify, a dziennie kanał artysty na YouTube ogląda ponad 1,5 mln fanów. Krążek trafił na 1. miejsce w Polsce, Szwajcarii i we Włoszech, do zestawienia Top 5 najpopularniejszych płyt w Niemczech, a także na czołówki list przebojów w wielu innych krajach europejskich. „Sofia” zajęła 1. pozycję w iTunes w 17 krajach, a w 30 dotarła do Top 5.

 

 

„La Cintura” – pierwszy singiel zapowiadający album „Mar De Colores” – to kolejny niezbity dowód, że Alvaro Soler ma niesamowity zmysł do tworzenia przebojów. Kawałek z niezapomnianym układem tanecznym doczekał się wyjątkowego remiksu z gościnnym udziałem Tini oraz Flo Ridy. Pozostałe utwory, które fani mogli poznać przed premierą drugiej płyty, to ballada „Ella” i skoczne „Puebla”. Do tego ostatniego kawałka lyric video stworzyła polska ilustratorka, którą Alvaro poznał podczas trasy koncertowej w naszym kraju.

 

Alvaro Soler Mar de Colores

„Mar De Colores” to zestaw 15 wyjątkowych przebojów, który prezentuje talent Alvaro Soler do tworzenia chwytliwych i zarazem niebanalnych kompozycji. Artysta bardzo zgrabnie łączy pop, folk, hip hop oraz elementy world music i muzyki orkiestrowej.

Na krążek trafiły duety z Nico Santos, Birdy oraz Maitre Gims. „Mar De Colores” to zarówno intymne historie o tęsknocie za nieznanym, opowieści o doświadczeniach z Barcelony, Tokio, Berlina, a także kawałki, które rozkręcą każdy parkiet. Wszystko podane z olbrzymim wdziękiem oraz humorem – a jak doskonale wiemy, to dwie cechy szczególne Alvaro.

 

Płyta „Mar de Colores” to po prostu bardzo przyjemny do słuchania i tańczenia produkt. Ekipa współpracująca z Alvaro to zdolni ludzie i wspólnymi siłami zrobili kilkanaśćie kawałków w klimacie latynoskiego pop, w każdym dokładając różne instrumenty. Słychać sympatyczną trąbkę, rockową gitarę w tle i przede wszystkim tą klasyczną hiszpańską. Rytmicznie jest to dance, reggaeton i reggae.  Na końcu mamy nawet coś spokojnego – klimatyczną (i chyba bardzo smutną) balladę. Zresztą już same tytuły jak np. „Au au au” powiedzą dużo jakie to piosenki.

„Mar de Colores” to można powiedzieć składanka hitów, które zapewne pojawią się jako teledyski w przyszłości. Taki przebojowy latynoski album nie tak łatwo zrobić o czym przekonaliśmy się nawet w tym roku kilka razy kiedy to różne gwiazdy reggaeton wydawały swoje albumy. Alvaro i jego ekipa to zdolni goście.

 

 

Alvaro Soler „Mar de Colores” – Tracklista 

1. La Cintura
2. Histerico
3. Te Quiero Lento
4. Ella
5. Puebla
6. Au Au Au
7. Fuego’
8. Veneno
9. Bonita
10. No Te Vayas
11. Nio Perdido
12. Yo Contigo, Tu Conmigo – The Gong Gong Song / El …
13. La Cintura – Latin Remix’
14. Let It All Go’
15. Lo Mismo’

 

Podobne artykuły

na górze