Southside riddim simon fava yvvan back

Dzisiejszy przegląd najciekawszych premier House przebiegnie w lekkim tonie, głównie disco i latino. Oto Simon Fava & Yvvan Back, Redondo & Senders, Supafly & De Funk, Bootmasters & Visioneight i Luca Debonaire.

 

Na dobry początek coś “gorącego”, bo latynoskiego. “Southside riddim” to tribal house’owy kawałek dwóch znanych nam producentów.

 

Simon Fava i Yvvan Back kilkakrotnie w ciągu ostatnich kilku lat udowodnili, że ich wspólne przedsięwzięcie jest obdarzone sukcesem i wybitną muzyką. Osiągając 5 milionów streamów w ciągu niecałego roku, ich utwór ?Bailar Riddim? był jednym z najbardziej udanych utworów latin house w roku 2021.

Teraz powracają z kolejnym obiecującym i dokuczliwym hymnem latin house. To jakby część druga, bo nazywa się “Southside riddim” [Enormous / Sirup]. To mieszanka tribal house i prawdziwie latynoskim klimatów podana w energetycznej pigułce. Miła dla ucha trąbka to też duża zaleta tego utworu.

 

Luca Debonaire aka Adri Blok – producent , o którym kilka dni temu pisaliśmy (Block & Crown) tym razem pod swoim aliasem. “My mistakes” [ZYX Music] od razu wpada u ucho pod nóżkę.  i

 

Bardzo fajna , kolejna już przeróbka klasyka z lat 70-tych grupy Earth, Wind & Fire. Pod tytułem “Pleasure Love” [Tinted / Sony Music] ukrywa się oryginalny “September”.

Supafly to Andrew Tumi i Panos Liassi. Panowie działają już około 20 lat! Ten drugi z wymienionych jakby spina te dwie formacje, uczestnicząc w nich obu. De Funk to jeszcze trzy osoby: Akin Redif, Andrew Tumi i Marc Williams.

I jeszcze jedna produkcja spod znaku disco.

“All my Lovin'” [SRPS / Spinnin Records] to w najprawdziwszym wydaniu kawałek disco house. Sampluje bowiem jeden z utworów lat 70-tych słynnego duetu Edwards – Rogers (Chic).

Duet Redondo znamy doskonale. Freek Geuze  i Johan Jacobse. Senders to Tim Senders , także z Holandii.

 

“Illusions & lights” [ ZYX Music ] to bardzo ciekawy kawałek oparty po części na muzyce reggae. jest to tzw. lajtowy house z nośnym refrenem “la la la” i podbitym nieco basem.

Autorami tego całkiem fajnego kawałka są niemieccy producenci Bootmasters (Cihan Güngör, z pochodzenia Turek) & Visioneight (Alexander Kleyman).