AMORE MIO Amelie Martinez x Vendredi Teo Mandrelli

Oto kolejny kawałek prosto z Włoch, choć tym razem jego rodowód sięga też Francji i Holandii. Oto tytuł prawdziwie włoski – “Amore mio”, a i jego brzmienie to prawdziwe “made in Italy”. Czy dorówna “Italodisco”?

 

„Amore Mio” to wynik współpracy francuskiej piosenkarki i autorki tekstów Amelie Martinez z holendersko-francuskim duetem Vendredi. A gdzie tu włoski akcent? Jest, bo włoskie brzmienie nadaje tu remiks autorstwa włoskiego DJ-a i producenta Teo Mandrelli. Posłuchajcie!

 

Piosenka “Amore mio” ukazała się kilka miesięcy temu w wersji oryginalnej, która nie brzmi tak przebojowo jak powyższa wersja. DJ i producent Teo Mandrelli można powiedzieć wystylizował ten utwór muzycznie na “italo disco”.

Skojarzenia z “Italodisco” czy “Disco Paradise” , od razu wyłapiecie. 👌🙂😉 Teraz pozostaje nam poczekać od odbiorą to nasi DJ’e.

O nich

 

Przez całą młodość Amelie Martinez pozostawała pod wpływem różnorodnego muzycznego świata. Dziś może powiedzieć, że tak naprawdę nie należy do jednego stylu muzycznego i ten mu odpowiada. Jej styl to jej głos.

Bardzo podoba jej się pomysł pisania lub śpiewania po francusku, hiszpańsku lub angielsku, ponieważ każdy język ma swoje piękno, emocje, wyjątkowość i różnice.

Vendredi to duet złożony z dwóch artystów: Guillaume i Emil-Jan. Pochodzący odpowiednio z Francji i Holandii, gdzie realizowali swoją pasję do muzyki. Spotkali się w Genewie w 2018 roku i doświadczyli pierwszego przełomu.

Skąd nazwa Vendredi? Z jednej strony jest to niewątpliwie najlepszy dzień w tygodniu. Z drugiej strony oznacza pełną swobodę, która jest droga duetowi.

Jedyny Włoch w tym towarzystwie – Teo Mandrelli – może pochwalić się licznymi trasami koncertowymi po USA. W Europie występował na ważnych scenach takich jak Malta Summer Daze Festival, Arabax Music Festival, Amsterdam Dance Event czy Ibiza Music Summit.

Także dla takich marek jak Formuła 1 (Monza Grand Prix), Yamaha, Redbull.

Jako producent współpracował z Benny Benassi, Molella, Alex Gaudino, Julian Jordan, Jordan Grace, Bob Sinclar, Redondo.