Astronomia Never Go Home Tony Igy

„Astronomia” to utwór, który liczy dokładnie 10 lat. Zdobył przez te lata swoją popularność, ale ta światowa przyszła w 2020 roku dzięki mediom społecznościowym. Czy zabieg dodania wokalu do tej charakterystycznej melodii powiększy jego popularność?

 

(Never Go Home)” to nowa wersja międzynarodowego, internetowego hymnu, którego autorem jest Tony Igy – rosyjski producent stworzył nową wokalną wersję utworu wraz z autorem mega przeboju „Faded” Alana Walkera. To Jesper Borgen. Oto efekt finalny po dodaniu wokalu czyli Astronomia Never Go Home

 

 

Historia utworu rozpoczęła się 2010 roku, kiedy instrumentalna wersja utworu po raz pierwszy zdobyła internetową popularność. Sześć lat później holenderski duet Vicetone stworzył remix, który został doceniony przez nowe pokolenie słuchaczy. Nieoczekiwany wybuch popularność utworu miał miejsce w lutym 2020 roku, gdy „Astronomia” została ścieżką dźwiękową do memu „coffin dance”. Utwór został się też wysoko na Polish Dance Chart.

To filmiki, w których najpierw widać nagranie ze zdarzenia, które może skończyć się nieszczęśliwe (na przykład nieudane akrobacje, mniej lub bardziej groźne wypadki, czy dramatyczne sceny z filmów). Nie pokazują jednak skutków takiego zdarzenia, bo w kluczowym momencie w filmiki wmontowywany jest fragment z nietypowego zwyczaju pogrzebowego z Ghany.

W kwietniu „coffin dance” stał się najpopularniejszym memem świata (22,4 miliony filmików na TikTok ), a „Astronomia” osiągnęła rekord popularności, trafiając na 3. miejsce światowej listy Shazam, 6. miejsce na Spotify oraz zdobywając ponad 185 milionów streamów.

Astronomia Never Go Home ma już 10 lat

Tony Igy urodził się w Rosji w Kamens – Shakhitnsky, w regionie Rostov. Zaczął tworzył muzykę elektroniczną będąc jeszcze w szkole, fascynując się Prodigy i walcząc z zimową nudą. W 2006 roku stworzył swój pierwszy utwór, który zdobył popularność – „Pantagramma” została hymnem słynnego festiwalu Kazantip. Od tego momentu rozpoczęła się jego międzynarodowa kariera jako jednej z największych gwiazd muzyki tanecznej Rosji. Tony tworzy muzykę w różnych gatunkach, między innymi drum & bass, techno i trance.

Reasumując, nie pierwszy to już raz remiksy czy odświeżone wersje wpływają na żywotność utworu i tak powinno być w tym przypadku.