jax jones miss u

Jax Jones to jeden z naszych ulubionych producentów klubowych. Ostatnie jego produkcje znacznie się skomercjalizowały idąc w kierunku typowego Dance. Dlatego miło jest posłuchać, że w nowym utworze “I miss U” ten producent wraca do tego brzmienia, które przyniosło mu popularność. Przy okazji zobacz jego aktualny Top 10.

 

To już sześć lat jak Timucin Lam akak Jax Jones pojawił się występując na pierwszym singlu Duke’a Dumonta ? I Got U ?. Następnie wydał własne single ? You Don’t Know Me ? z udziałem Raye’a i ? Instruction ? z udziałem Demi Lovato i Stefflona Dona (2016 i 2017). Debiutancki album studyjny pt. “Snacks” , ukazał się w w 2019 roku. Znajdziesz u nas jego recenzję. . Ostanio producent, pewnie pod sugestie wydawcy, poszedł w bardzo lekkie klimaty dance, co nie zyskało naszej aprobaty. Dlatego ucieszy was informacja, że ten nowy kawałek  “I miss u” to typowa House Music. Zobaczcie!

 

W ?i miss u? Jax Jones powraca do swoich klubowych korzeni i prezentuje nieco bardziej surowe brzmienie niż we wcześniejszych pop-dance?owych utworach, a nawet reggaeton. Tu mamy klasyczny Vocal House, ale ciągle podany w takiej skocznej formule i charakterystycznym lajt motywem. Słyszymy tu wokal Au/Ra, niemieckiej wokalistki znanej z hitu ?Panic Room?. To już kolejna wokalistka, z którą współpracuje.  Przypomnijmy te najbardziej znane. To Ina Wroldsen, Bebe Rexha, Demi Lovato, Jess Glynne czy Mabel, a remiksował np. dla Dua Lipa.

 

Jax Jones Snacks Jacques
Jax Jones (fot. Eric T. White)

Przez te kilka lat producent wyrobił sobie markę nie tylko zagranicą, gdzie zdobywa m.in. takie recenzje:

Czołowy towar eksportowy brytyjskiej muzyki dance ? Notion Magazine
Odpowiedzialny za sporą część najlepszych utworów dance w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich lat ? GQ

Już nie określa się go jako “nadzieja brytyjskiej muzyki“.

?Snacks? było najpopularniejszym albumem dance 2019 w Wielkiej Brytanii. Jax Jones łącznie może pochwalić się 5 miliardami streamów, 2 miliardami wyświetleń klipów oraz 40 mln sprzedanych singli. ?i miss u? to początek kolejnego ekscytującego rozdziału w karierze muzyki dance łamiącej gatunkowe bariery.

Do największych przebojów Jaxa Jonesa należą m.in. ?You Don?t Know Me? ft. RAYE, ?Harder? ft. Bebe Rexha, ?Instruction? ft. Demi Lovato & Stefflon Don, ?Ring Ring? ft. Mabel oraz ?This Is Real? ft. Ella Henderson.

W Polsce jest popularny nie tylko wśród DJ’ów czyli na Polish Dance Chart.  W czym tkwi tajemnica jego oryginalności?  Mamy przecież ogromną podaż świetnej House Music. To dość proste. W umiejętnym skojarzeniu elementów muzyki Dance i House, takich jak aranż, ale też same linie melodyczne i ciekawy lajt motyw. Ważny był też wybór nietuzinkowych wokalistek. Wymieniliśmy je wyżej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jax Jones Top 10 wg polskich DJ’ów

  1. Jax Jones & Martin Solveig (Present Europa) with Madison Beer All Day All Night
  2. Jax Jones ft. Ina Wroldsen Breathe
  3. Jax Jones ft. Raye You Don?t Know Me
  4. Jax Jones & Bebe Rexha Harder
  5. Jax Jones and Martin Solveig Present Europa Tequila
  6. Jax Jones feat. Mabel & Rich The Kid Ring Ring
  7. Jax Jones Feat. Demi Lovato & Stefflon Don Instruction
  8. Jax Jones & Years & Years Play
  9. Jax Jones ft. Ella Henderson This Is Real
  10. Duke Dumont feat. Jax Jones I Got U