Danny Avila, cali dreams House promo Mike La Funk Satisfy drive me home dave crusher jackmar

Oto pięć naszych typów wybranych z nowości muzyki House minionego tygodnia. Tu liczy się nie nazwisko, ale jakość produkcji. Polecamy: B15 Project & Ekko City ft Crissy D x Lady G, JLV, Cut Dealers ft. MAKJ & Caelu, Pelago i polski duet Alchemist Project.

 

 

 

 

 

Oto kawałek oparty na sprawdzonych schamatach lat 90-tych. To jednak nie przypadek, bo B15 Project ten duet producentów z Wielkiej Brytanii zaczynał w końcu dekady 90. Tworzą go Angus Campbell i Ian Wallman.

 

Nagranie „Girls Like Us” przypomina nam nieco klimat hitów DJ Tonka. W utworze udzielili się jeszcze tajemniczy Ekko City i dwie wokalistki zza Oceanu: Crissy D (Dawnette Angelita Nevers) i Lady G (Janice Fyffe).

 


Wytwórnia Hexagon wydaje muzykę różnego klubowego formatu. Czasem są lżejsze jak na przykład „Feel again”. To kawałek z lekkim beatem na pograniczu vocal house i future.  Na całością góruje charyzmatyczny męski wokal (nieznany artysta), który robi tu ogromną robotę.

JLV to Holender Joël Vels zawsze kochał i pasjonował się tworzeniem muzyki. Postanowił zacząć tworzyć muzykę i uczyć się gry na fortepianie w wieku 15 lat. Jego remiks do utworu „Hold On” Stisema ma ponad 4 miliony streamów.

Rok później pojawiły się kolejne utwory w tym samym stylu (jak „Soaring”, „Look Away” i „Words Aren’t Enough”), z ogromnym wsparciem takich nazwisk jak EDX, Tiësto, Don Diablo, Dimtri Vegas i Like Mike, Martin Garrix i Fedde Le Grand.

U nas do tej pory najbardziej podobał się jego remiks do utworu „One Thing Right” Marshmello & Kane Brown.

 


Duet Cat Dealers udowadnia, że nie przypadkowo odniósł sukces utworami „Sunshine” i „Gone Too Long”. Ten nowy również trzyma poziom. „Rewind” wykorzystuje to co dobre z deep house czyli w tym wypadku klimat, a jednocześnie dba, aby nie brakowało energii, delikatnie zaczepiając brzmieniem o future house.

W ubiegłym roku Cat Dealers zostali wybrani jednymi z 50 najlepszych DJ-ów na świecie przez DJ Mag. Brazylijscy twórcy mają już ponad 4 miliardy słuchaczy miesięcznie na całym świecie. „Rewind” to efekt ich współpracy z austrajlijskim DJ’em MAKJ.

 


Słychać tu echa hitów Avicii i chwilami Alana Walkera. „Safe Place” to debiutanckie dzieło dwóch młodych Szwedów, którzy rozpoczęli działalność  pod marką Pelago. Całość przyzwoicie taneczna i co ważne melodyjna, od razu wpada w ucho.

 


Nowy utwór polskiego duetu Alchemist Project „Don’t Break Into My Heart” to kawałek na pograniczu Dance i House, zarówno pod względem aranżu jak i samej linii melodycznej. Całość to prosta melodia okraszona grającym basem lub nie w zależności  od wersji. Mamy bowiem House mix i Dance Mix. Dla każdego coś dobrego. I słusznie.

 

 

Zobacz poprzednie HOUSE PROMO