deeperlove super-hi dom dolla

Przedstawiamy – jak co tydzień – nasza selekcje najciekawszych premier House Music. Oto Dom Dolla, Offrami feat. Mougleta, YouNotUs ft. Mi Casa, Yescene x Yvette Lindquist & Carmen Gonzalez i Serge Armon.

 

Dom Dolla to australijski producent działający przynajmniej od 2013 roku, u nas jednak malo znany, choć możecie go znać  z remiksów dla Dua Lipy („Don’t Start Now”) czy Purple Disco Machine („Body funk”). „Pump The Brakes” to jego autorskie dzieło. w bardzo skocznym klimacie tech house.

 

Oto co mówi o utworze:

„Nagrałem tę płytę specjalnie po to, by zagrać w Shrine w LA na początku 2020 roku (kilka tygodni przed zamknięciem świata z powodu Covid-19). Został napisany jako żartobliwa historia, częściowo zainspirowana moim pierwszym samochodem, starą Camry, który „zbiera kurz” podczas mojej nieobecności w trasie. Nie byłem pewny, co zrobić z wyprodukowanym utworem, kiedy parkiety na całym świecie zamknęły się. Ale od tamtej pory otrzymuję prośby o to co drugi dzień. Biorąc wszystko pod uwagę, doszedłem do wniosku, że nadszedł czas, aby pokazać to światu. Mam nadzieję, że spodoba ci się to tak samo, jak mi, …”

 

Nowy utwór z labela Mentalo Music, który założył w 2020 roku Robin Schulz. Offrami aka RAMI to producent z Bejrutu! Tak, to w Libanie. Okazuje się, że  można nawet w trudnych warunkach produkować całkiem dobrą muzykę taneczną. Wokalnie wspomaga go wokalistka o całkiem fajnym głosie – niejaka Mougleta.

 

I jeszcze jeden dość lekki kawałek House pt.”Chucks”, z domieszką Dance, choć w tym przypadku w karaibskim wydaniu brzmienia Tropical. YouNotUs znacie. To Gregor Sahm i Tobias Bogdon – producenci z Berlina. Mają na koncie takie hity jakie „Supergirl” (z Alle Farben) i „Narcotic” (z Janieck).  Mi Casa to trio z Afryki Południowej.

 

 

Yescene i Yvette Lindquist i Carmen Gonzalez to postacie u nas nieznane. Utwór „Bad Habit” może kojarzyć wam się z pewnym kalsykiem House, z lat 90-tych, ale w tym przypadku jest to autorska kompozycja tej ekipy. Nie dotarła do nas wersja oryginalna. ale DJ Vartan & Techcrasher Remix. To cenieni przez nas producenci z Rosji Aleksey Troitskiy i Vardan Galustyan.

I jeszcze jedna ciekawa premiera z labela Which Bottle? To nieznany nam rosyjski producent Serge Armon.