pokahontaz La Lana Messed up Bebe Rexha

Polecamy trzy ciekawe premiery utworów z szeroko rozumianej muzy Black. Jak zobaczycie, ich wykonawcy wcale nie są czarnoskórzy. oto Bebe Rexha & Doja Cat, Upsahl & Absofacto i Kiiara feat. blackbear.

Dwie gwiazdy w jednym, to już zwyczaj w hip hopowym świecie, ale tu mamy dziewczyny, które w tej chwili zaliczane są do czołówki artystów czarnej muzy nowego pokolenia. Wysokobudżetowy, a do tego fajny dla oka klip, ale co ważne sam utwór muzycznie jest interesujący. „Baby I’m jealous” to taki wokalno-rapowy funky hip hop. Świetny wokal Bebe Rexha i rap Doja Cat świetnie się uzupełniają. Całość fajnie bujana i dość uniwersalna czyli nie tylko dla fanów czarnej muzy.

 

„Baby, I’m Jealous” to pierwsze wydawnictwo Bebe Rexhy w 2020 roku, które ukazuje się niedługo po tym, jak jej przebój „Meant to Be” z Florida Georgia Line osiągnął w USA diamentowy status (czyli 10-krotną platynę). Ten nowy utwór z udziałem Doja Cat to przedsmak nowej muzyki Rexhy, która zbliża się wielkimi krokami.

Bebe Rexha zdobyła rozgłos, gdy napisała utwór „Monster”, który zapewnił Eminemowi i Rihannie 6-krotna platynę. Bebe była również współautorką przeboju „Hey Mama” Davida Guetty, Nicki Minaj i Afrojacka. Ponadto Rexha trafiła na szczyt popowych i rapowych list Billboardu za sprawą kawałka „Me, Myself & I” z G-Eazy. W 2017 roku wydała znakomicie ocenione EP-ki „All Your Fault: Part 1” (z „I Got You”) i „All Your Fault: Part 2” (z „Meant to Be”).

 

A dokładkę proponujemy dwa inne naszym zdaniem ciekawe kawałki szeroko rozumianej muzy Black.

 

 

„Money On My Mind” nie ma nic wspólnego z pieniędzmi – chodzi o pewne podejście. Możesz mieć wszystkie pieniądze świata, a i tak być nikim. Czuć się pewnym siebie jakbyś miał wszystkie pieniądze świata – to zupełnie inne uczucie. Po każdym upadku, nadchodzi czas, żeby powstać i ta piosenka opowiada o tym momencie – chwili w której łapiesz nowe spojrzenie na świat i jesteś gotowy, żeby wziąć to co Ci się należy – o tym jest ten utwór mało znanych artystów z USA Upsahl (wokalistka) i Absofacto (Jonathan Visger – indie rockowy muzyk). Kolejny raz się okazuje, że taka muza nie nie tylko domeną czarnych wykonawców.

 

 

Oto jeszcze jeden przykład artysty, już bardziej znanego, a dokładniej wokalistki. Kiiara , alias Kiara Saulters, jest amerykańską piosenkarką i autorką tekstów . Jej singiel „Gold” z 2015 roku był światowym hitem i osiągnął 13 miejsce na liście Billboard Hot 100 , uzyskał podwójną platynę w Stanach Zjednoczonych i Australii oraz potrójną platynę w Kanadzie . Jego muzykę charakteryzuje synth pop, alternatywny R&B i eksperymentalny pop. Najnowszy kawałek „So sick”  wyróżnia się oryginalnością i niebanalnym aranżem.