DJ też człowiek Koronawirus w Polsce. DJ

Niestety nowe zmiany dotyczą bezpośrednio naszej branży!  Gastronomia, nauczanie, transport,  kultura i sport. Nowe obostrzenia w strefie żółtej i czerwonej będą obowiązywały od 17 października 2020. Ale co dalej, bo każdy kto stracił możliwość zarobienia na życie… musi z czegoś żyć… DJ też człowiek.

 

 

Od kilku dni mówiono nieoficjalnie i wydawało się to tylko nierealną pogłoską, ale Rząd faktycznie przyjął na obecnym etapie Koronawirus restrykcyjne zarządzenia, które w bardzo poważny sposób ogranicza działalność w naszej branży i co tu dużo mówić, zarabianie na życie. Wszak DJ też człowiek. Czy w zamian coś proponuje? Nie!

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartkowym raporcie o kolejnych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Przez ostatni dzień przybyło 8 099 nowych przypadków. Zmarło 91 osób. To najwięcej nowych zakażeń w ciągu doby od początku pandemii. Tyle tylko,że wykonano ponad 60 tys. testów, wiec ten wynik nie można bezpośrednio porównywać choćby z wcześniejszymi dniami.

Statystyki nowych przypadków z województw: mazowieckiego (1306), małopolskiego (1303), wielkopolskiego (835), śląskiego (822), łódzkiego (691), pomorskiego (458), podkarpackiego (420), dolnośląskiego (382), kujawsko-pomorskiego (318), lubelskiego (315), świętokrzyskiego (283), opolskiego (282), warmińsko-mazurskiego (191), zachodniopomorskiego (177), lubuskiego (177), podlaskiego (139).

Te liczby sa przysłowiowym gwoździem do trumny dlatego Rząd RP ogłosił nowe zasady.

 

W strefie żółtej działalność gastronomi będzie ograniczona w godzinach 6-21, zgromadzenia publiczne do 25 osób. W strefie żółtej i czerwonej podróż transportem publicznym będzie ograniczona do 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc.

W strefach czerwonych w szkołach wyższych i ponadpodstawowych wprowadza się naukę zdalną, w strefach żółtych w szkołach wyższych i ponadpodstawowych naukę hybrydową. – Tu nie chodzi tylko o kwestię pobytu dzieci w szkołach, ale też kwestię chociażby transportu. To wszystko będzie zmniejszało liczbę interakcji
– wyjaśnia premier Morawiecki. Tylko, że Pan Premier (i wszyscy urzędnicy) nie stracił miejsca pracy czy możliwości zarobku. On(i) zarabia niezależnie co się dzieje dookoła!

 Wprowadzono ograniczenia w placówkach handlowych do pięciu osób na jedną kasę, zakaz organizacji imprez okolicznościowych takich jak wesela czy konsolacje. Zgromadzenia nie będą mogły być większe niż 10 osób!

 

W obu strefach zawiesza się działanie siłowni, basenów, aquaparków i siłowni.

Tylko dalej?! – zadaje sobie pytanie każdy kogo pozbawia się możliwości utrzymania. Czy Rząd pomyśli jak zabezpieczyć podstawy bytu osobom, które straciły źródło dochodu? Na razie nic się o tym nie mówi.

Miejmy nadzieję, że w perspektywie miesiąca coś się wydarzy w tej materii. Inaczej ludzie wyjdą na ulice. To oczywiste, bo z czegoś trzeba żyć. Prawie każdy obywatel łoży na to Państwo w formie podatków, dlatego teraz Państwo powinno zadbać o Obywatela!

 

Nowe zasady na jesień – już nieaktualne