capoeira-mata-umm bob sinclar tequila dazz Somebody to miss pascal leteublon vasovski live

Sierpień przyniósł sporo tzw. summer house” czyli letnich brzmień house music. Z konieczności wybraliśmy tylko kilka. Oto Bob Sinclar, Nander x DAZZ & Sirena, Pascal Leteublon & David Puentez ft. remme i Vasovski live & RobxDan.

 

Lato nam się powoli kończy, ale czy z jego końcem skończą się takie przyjemne premiery house. Miejmy nadzieję, że nie. Jak widzicie, czasem już sam tytuł, jak np. “Capoeira Mata Um (Zum Zum Zum), “Tequila” czy “Represent Cuba” brzmią ciekawie.

Bob Sinclar od bardzo dawna interesuje się egzotycznymi brzmieniami. Kiedyś stworzył nawet projekt “Africanism”, a jego największych (chyba) hit “World hold on” to także dobra ilustracja tej opinii.

W najnowszym swoim kawałku “Capoeira Mata Um (Zum Zum Zum)” [Yellow Productions] poszedł w kierunku brazylijskim. No, ale kiedy autorami remiksu są Brazylijczycy Dubdogz robi się prawdziwa “perełka”.

 

Idziemy dalej egzotyczną nutą. Oto “Tequila” [LoudKult] – słynny napój alkoholowy – podany tym razem w muzycznej formie. Brzmi trochę jak “Let’s get loud” (J.Lopez), ale to przecież salsa z Kuby.

Nander to mało nam znany producent ze Szwecji. Ale za to pewnie doskonale kojarzycie tego drugiego. To DAZZ, który zaserwował nam w przeszłości całkiem sporo znakomitego house music. “Around The World” czy “Ready or not” – to najlepiej u nas przyjęte jego produkcje.  Wokalnie udziela tu się niejaka Sirena.

 

Autor mega hitu “Friendships (Lost My Love)” czyli Pascal Leteublon bardzo nas zaskakuje (pozytywnie) swoim najnowszym kawałkiem “Somebody to miss” [Universal Music]. Ładna melodia , bardzo przyjemny aranż i fajny męski wokal – to na pewno atuty tego utworu.

Współproducentem jest tu znany wam na pewno – niemiecki producent Benjamin Beyer aka David Puentez , a na wspomnianym wokalu – 23 letni remme.

 

Była samba w “Capoeira Mata Um” , a teraz znów ta wspaniała salsa. 👍👍🙂🙂🙂🙂 Już sam tytuł kawałka “Cuba represent” [LoveSyle Records] kieruje nas we właściwym geograficznie i muzycznie kierunku.

Vasovski live to grupa artystyczna z… Węgier. Węgrami są panowie producenci, którzy po prostu zremiksowali ten utwór, nadając mu house’owy riff. To duet RobxDan .

 

Gdy to był wam za mało…