Pascal Letoublon Friendships

Pascal Letoublon – to imię i nazwisko jeszcze niedawno nic nam nie mówiło. Do teraz, bo utwór tego francuskiego producenta pt.”Friendships” zdobył już popularność w kilku krajach Europy i zdobywa z tygodnia na tydzień u nas.

 

Na YouTube ma już ponad 70 milionów streamów, na naszej Airplay Dance chart jest już w tym tygodniu na #20 (wyraźny awans), zaś na Digital DJ na razie dotarł do Top 20. Na razie, bo tym, którzy nie zauważyli utworu „Friendships” sugerujemy posłuchać go jeszcze raz. Oto Pascal Letoublon i wokalistka, którą już dobrze znacie – Leony. Wygląda na to, że jego słynny rodak – Kungs – może mieć w nim konkurenta.

 

Z pozoru „Friendships” wydaje się kawałkiem jak wiele innych. Ot, po prostu kolejny melodyjny lajtowy Deep House. Utwór jednak, oprócz ładnej melodii, ma zalety extra. To przede wszystkim lekko minimalistycznie zbudowany klimat, właściwie lajt motyw na jednym instrumencie. Podobnie, swego czasu zrobił Brave w swoich przeróbkach.

Znakomicie koresponduje z tym wokal Leony. Znacie ją doskonale, bo wypromowali ją VIZE. To ona śpiewała np. w „Brother Louie” , „Faded Love” czy „Dolly Song (Devil’s Cup)”. Jak widać, jeszcze lepiej radzi sobie w repertuarze melancholijnym, bo taki właściwie jest utwór Pascala Letoublon.

Utwór ukazał się również w remiksie ATB.

Kto to?

Pascal Letoublon ma 24 Lata. Jest Francuzem. I tyle o nim wiemy. Okazuje się, że ten utwór powstał pierwotnie w 2017 roku.  obecnie ma 75 milionów odsłon na YouTube i ponad 80 milionów odsłuchów na Spotify. Piosenka znakomicie radzi sobie w zestawieniu Shazam Global, a na TikToku inspiruje mnóstwo tanecznych filmików.

Od premiery „Friendships”, Pascal Letoublon zdążył podpisać kontrakt z Universal Music i odświeżyć swój flagowy przebój. Co zrobił? Zaprosił niemiecką artystkę Leony, by zaśpiewała w wokalnej wersji piosenki przemianowanej na nieco inny tytuł „Friendships (Lost My Love)”.

W pracy nad nową wersją singla Pascala wsparły Nea oraz Kiddo, a więc wokalistki Pop wysokiego lotu. Obecnie utwór „Friendships (Lost My Love)” znajduje się na 8. miejscu Airplay Charts oraz na najwyższej pozycji zestawienia Shazam Top 200 w Niemczech. W Polsce wyraźnie wspina się z trendem w górę, dlatego go polecamy, jeśli ktoś przeoczył.