CHANCE TO DESIRE Movetown Ray Horton Radiorama

Oto kolejny przebój czasów popularności italo disco, choć pewnie nie wszyscy go kojarzą. Naszym zwyczajem, przypominamy jego historię. To “Chance to desire”.

 

Można powiedzieć, że wytwórnia ZYX Music specjalizuje się nie tylko w klasykach italo disco, ale też w ich odświeżaniu. Oto “Chance to desire”, który był popularny także w naszych dyskotekach. Dziś robi go na nowo ekipa: Movetown i Ray Horton.

 

Jak widać niemiecki duet producencki Movetown rozkręca się i robi kolejny remake dekady ’80. Ostatnio był to “Fresh” (Kool & The Gang), a więc coś innej “bajki” niż dzisiejsza premiera czyli “Chance to Desire”.

Movetown tworzą producenci Andre Picar (Andreas Heck) i Cha Cha Chrisar (Steffen Gries), a wokalnie – właściwie na stałe – wspomaga ich wokalista Ray Horton. Ich poprzednim utworem był “Oh My My (My Love)” i równolegle wydany w/w “Fresh”.

Oryginał czyli kiedyś

To debiutancki singel włoskiego zespołu Radiorama wydany w 1985 roku przez wytwórnie Out Records i Discomagic Records.

Utwór napisali Aldo Martinelli i Simona Zanini znani wcześniej z takich projektów italo disco jak Martinelli, Raggio di Luna czy Topo & Roby. Piosenkę zaśpiewali Simona Zanini oraz Marco Bresciani.

Singel okazał się sporym sukcesem, wchodząc do Top 20 w Szwajcarii. Był też popularny w Polsce.

Radiorama nagrywała do 2000 roku, kiedy pojawił się ich ostatni singiel ?Danger?. Duet miał sporo przebojów, przynajmniej na parkietach. Na przykład “Vampires”, “Aliens” i “ABCD”.

Jak widać po powyższym starym wideo, firma ZYX Music i tym razem zremasterowała utwór z lat 80-tych.