Cenerentola (Cinderella)(Nu Disco Mix) Luca Debonaire x Da Clubbmaster zyx music

Firma ZYX Music z Niemiec co jakiś czas serwuje nam odświeżenie hitu z gatunku, z którego już chyba na zawsze jest i będzie znana. To italo disco. Dziś jest to “Cenerentola” (po włosku),  “Cinderella” (po angielsku) czyli po prostu “Calineczka”. ⭐⭐⭐

 

Zanim sięgniemy do historii poznajmy nową wersję “Cenerentola” aka “Cinderella”, która nazywa się “Nu Disco Mix”. Przygotowali ją Luca Debonaire i Da Clubbmaster.

 

 

“Cenerentola (Cinderella)” w wersji Nu Disco Mix z jednej strony zachowuje styl czasów popularności italo discvo czyli dekady 80, ale z drugiej brzmi zdecydowanie bardziej energetycznie.  Adri Blok aka Luca Debonaire i Cihan Guengoer aka Da Clubbmaster nie pierwszy raz pokazują, że wiedzą jak się robi odświeżenia.

Ten pierwszy u nas najlepiej sprawdził się z takimi utworami jak “Billy Drumz” i “Be my lover” (La Bouche cover). Ale najbardziej lubiany jest u nas dzięki Block & Crown, który ostatnio zrobił “Don’t cry tonight“. Ten drugi też ma na swym koncie sporo przeróbek. Ta najlepiej przyjęta to “Boogie Wonderland” (2022) i “Lady Marmalade” (2023).

Teraz porównajcie co ci producenci zrobili porównując ich robotę z oryginałem.

O oryginale

“Cenerentola (Cinderella)” powstała w 1985 roku. Nagrał ją muzyczny duet Martinelli.

 

Martinelli to muzyczny projekt włoskiego producenta muzycznego Aldo Martinelli. To producent hitów takich zespołów italo-disco jak Scotch i Raggio Di Luna/Moon Ray. Wokalnie wspiera go amerykańska piosenkarka Simona Zanini – występująca też – razem z Aldo – w projekcie Radiorama.

?Cenerentola? była największym hitem Martinelli, bo osiągnęła na listach przebojów : numer 8 w Niemczech, numer 5 w Austrii , numer 6 w Szwajcarii i numer 5 we Francji.

Inne ich piosenki to:

1983: “Voice (In the Night)
1986: “O. Express”
1986: “Revolution”
1987: “Summer Lovers”
1987: “Victoria”