hity na lato chromance, chucho

Piękna plaża, słońce, dobry letni drink z lodem, a do tego fajna muzyka. W te wakacje przychodzi nam tylko pomarzyć i posłuchać takich lekkich kawałków na lato. To taka kolejna – trzecia już porcja – jaką wam serwujemy, a drinka zorganizujcie już sobie sami. Chromance, Jon Costa, Unknown Brain & Steve Andreas ft. Laurell & HAJ, Danny Romero & Juan Magan.

 

 

Jeśli nie macie okazji wyjechać na urlop delektujcie się fajną letnią muzą. Oto kolejna już porcja takich lekkich przyjemnych kawałków. Jaka muzyka najbardziej kojarzy nam się od zawsze z latem i wakacjami? Oczywiście! Reggae – muzyka z Karaibów, gdzie lato trwa non stop. Reggae mieszane jest na różne sposoby już od lat 90-tych na masową skalę. Że przypomnimy Dr Alban, Mr President, DJ Bobo, Garcia i wielu innych artystów ze sceny eurodance. Oto takie nawiązanie

 

 

Wydany w listopadzie 2019 roku utwór “Wrap Me In Plastic” staje się kolejnym przebojem TikToka. Hashtag #wrapmeinplastic ma już ponad 12,8 miliona wyświetleń. Utwór ma także prawie 7 milionów streamów na Spotify i ponad 15 milionów na YouTube! Chromance to tajemniczy projekt związany ze znanym nam producentem. To Marcus Layton. A znamy go przede wszystkim z remiksów dla Alvaro Soler, Arash i Frans.

 

Zupełnie inne podejście do muzycznego klimatu lata ma niejaski Jon Costa – DJ i producent z Holandii. “Last night in Barbados” i już wiemy, że jesteśmy na Karaibach, ale w tym przypadku w rytmie House.

 

Również na bazie rytmu reggae oparty jest utwór “Slow”. Unknown Brain to dopiero zaczynający swą karierę duet producentów. Mają na swoim koncie utwór “Say goodbye”, który udostępnili za  darmo. Steve Andreas mieszka w Holandii, ale pochodzi z Karaibów. Wokalnie wspomagają ich  Laurell & HAJ.

 

Na koniec jedna z wielu propozycji reggaeton, który niczym u nas Disco Polo, szaleje po całej Ameryce Południowej. “El Hipo” to ko-produkcja dwóch ludzi: Pierwszy to Juan Magan. Możecie go znać z różnych produkcji, m.in. dla Inna, Louis Fonsi czy Eros Ramazotti.  Jego brat Victor Magan to bardzo znany DJ w Hiszpanii. Danny Romero to wokalista z Urugwaju z tzw. drugiego obiegu, który prawie w ogóle nie dociera do Europy, ale od pewnego czasu dociera do serwisu DJ Promotion.

 

zobacz inny hit polecany na lato Whoppa