dj raport poleca: DANCE ALONE Sia i Kylie Minogue

Taki duet od razu musi wzbudzić nasze zainteresowanie. Oto spotkanie dwóch różnych pokoleń gwiazd muzyki pop i co ważne, w tanecznym stylu. Naszym zdaniem “Dance alone” brzmi bardzo przebojowo.

 

Dwa świetne głosy “oplecione” aranżem jaki lubimy. “Dance alone” może wam przypomnieć kila przebojów sprzed lat, ale nie jest to bynajmniej żadne odświeżenie.

 

W “Dance alone”  pobrzmiewają echa dekady ’90, a dokładnie formułę euro-dance, no może z odrobiną funky. Był taki nurt w muzyce pop. Zresztą , sama Kylie Minogue, miała kilka piosenek w takim stylu. Teraz mamy fajną, uniwersalną tanecznie, piosenkę.

Pamiętacie przebój “Lottery“? To podobny styl, który bardzo się u nas spodobał. Tu, produkcyjnie za utwór odpowiadają, wcale nie DJ’e, bo Jesse Shatkin i Jim-E Stack.

Sia i Kylie Minogue wcześniej współpracowały już przy albumie Kylie “Kiss Me Once”. Jakby w rewanżu, dziesięć lat później ponownie połączyły siły, aby stworzyć tą nową piosenkę.

Ikona XXI wieku

Sia to jedyna w swoim rodzaju artystka z imponującą karierą. Przeszła drogę od rozchwytywanej wokalistki indie-pop do statusu supergwiazdy pop music światowego formatu. Co więcej, pisze i produkuje muzykę dla wielu innych najbardziej kultowych gwiazd naszych czasów.  Ma 6 hitów w elitarnym “Klubie Miliarderów” na Spotify.

Wokalistka zaśpiewała serialu HBO “Sześć stóp pod ziemią”, ale dużo napisała lub wystąpiła w piosenkach dla innych artystów. Na przykład Rihanny, Davida Guetty, Miley Cyrus i Flo Ridy.  Tu was zaskoczymy, bo na polskich parkietach mega popularny jest chyba do dziś, “Cheap Thrills“. Nagrała go z Sean Paul’em. Było to w 2016 roku.

Inne Jej światowe przeboje to “Elastic Heart”, “Big Girls Cry”, “Alive”, “Together”, “Dusk ‘Til Dawn”. S sumie, liczba ponad 50 miliardów streamów audio mówi samo za siebie.

Nowy album 

Teraz przyszedł czas na “Reasonable Woman”, pierwszy od 2016 roku. Poza gościnnym udziałem wokalistów, płyta została stworzona z niesamowitymi współpracownikami, producentami, współautorami, inżynierami, jak: Jesse Shatkin, Greg Kurstin, benny blanco, Jim-E Stack, Rosalía, bülow, Mark “Spike” Stent i nie tylko. Pojawi się podobno w maju 2024.