AVALAN ROKSTON and why does my heart

Oryginał utworu Moby, już sam w sobie, może robić wrażenie. Dziś “Why Does My Heart Feel So Bad?” wraca w bardzo elektronicznym odświeżeniu, nieznanych nam producentów AVALAN ROKSON.

 

Odświeżenie tak, a dokładnie remiks, bo AVALAN ROKSTON wykorzystują w “Why Does My Heart Feel So Bad ?” tylko sam wokal Moby’ego. Przypomnijmy, oryginał powstał w 1999 roku.

 

Pewnie już nikt nie pamięta, ale ?Why Does My Heart Feel So Bad?? był w przeszłości remiksowany m.in. przez ATB czy Ferry Corstena. Producentów Trance, bo niesamowicie charyzmatyczny wokal Moby świetnie koresponduje z elektronicznymi brzmieniami.

Tą myślą poszli (znali w/w remiksy) poszli AVALAN ROKSTON. Trzeba przyznać, że udało im się to znakomicie. Pewnie zapytacie dlaczego? Producenci doskonale “wykręcili” jeden element w elektronicznym brzmieniu zbliżając się do klasycznego brzmienia Trance, ale zachowali tą fenomenalną melancholię oryginału.

Jak mówią:

? Pierwotnie wydaliśmy ?WDMHFSB? ze znanym na całym świecie samplem 3 listopada. Usunęliśmy go jednak, ponieważ pojawiła się możliwość połączenia sił z samym Mobym. On tak bardzo pokochał naszą wersję, że zdecydował się wystąpić w niej jako gość. To spełnienie naszych marzeń. Możliwość wykorzystania oryginalnego, kultowego sampla i dołączenie do utworu Moby?ego jest po prostu szalone…”

O nich

AVALAN ROKSTON to duet nominowanego do Grammy wokalisty i producenta Avalana z songwriterem Rokston’em. Ta utalentowana dwójka skrzyżowała swoje ścieżki w Amsterdamie w 2022 r., udając się razem do studia nagraniowego.

Muzyczna podróż AVALAN ROKSTON rozpoczęła się właśnie od ?WDMHFSB? ? hymnu ich pokolenia. Reinterpretacja tytułu podkreśla melancholijny charakter nagrania, a jednocześnie dodaje mu ekspansywnej energii, niesionej przez głęboki bas.

Oryginalny utwór Moby?ego ma obecnie ponad 120 mln streamów na samym Spotify. Piosenka dotarła do trzeciego miejsca listy przebojów w Stanach, znajdowała się w Top 10 w Wielkiej Brytanii i Top 5 w Holandii. Inny popularny jego kawałek (także przerabiany) to “?Natural Blues“.

Avalan pracował m.in. z Arminem van Buurenem, a Rokston jest jednym z najbardziej obiecujących młodych producentów muzyki tanecznej w Niemczech. Historia duetu rozpoczęła się od spotkania w trakcie lockdownu w 2022 r. To właśnie wówczas artyści będąc w Amsterdamie, odkryli, jak dużo ich łączy.

Na koniec, warto wspomnieć, że to nasz kolejny przykład pokazujący, ze muzyka Trance wraca powoli na przysłowiowe salony. Piszemy o tym od jakiegoś czasu i pewnie będzie tam coraz częściej.