LATTO ft. LU KALA Lottery 💥 takich przebojów nam ostatnio brakuje

LATTO ft. LU KALA - Lottery

Ta dziewczyna to po prostu jednak z popularnych amerykańskich raperek, jakich przecież za oceanem sporo, ale utwór “Lottery” robi wrażenie. 🙂👌 Po prostu idzie “jak z nut” i jest bardzo przebojowy pod kątem naszych parkietów. Postaramy się was przekonać do niego.

 

Trzeba przyznać, że jeśli ktoś się nie interesuje tzw. czarną muzyką, wcale nie musiał zauważyć Latto. Ot, jedna w wielu odkryć hip-hopowych raperek nowego pokolenia. Gdy posłuchacie innych nagrań tej artystki dojdziecie do tego samego wniosku. Teraz wydała “Lottery” (loteria), który idzie zupełnie inaczej od tych wcześniejszych.

 

O co więc chodzi,

że można tu krzyknąć “wow”? Utwór “Lottery” , oprócz świetnie płynącego rapu, ma po prostu europejską linię melodyczną, chwilami przypominającą hity … euro dance (tak, nie nie błąd w druku). Do tego dochodzi prosta stopa (nie łamana, ani hip hopowa) oraz aranż, który być może przypomni wam parę hitów z lat 90-tych. Łatwiejsze do dostrzeżenia by to było, gdyby utwór przyśpieszyć.

Tempo też niczego sobie, bo 114 BPM. ⚡⚡ No i jeszcze jedna ważna rzecz – wokal. Tu gościnnie występuje niejaka LU KALA, bo Latto rapuje.

O nich

Raperka i wokalistka Latto (Alyssa Michelle Stephens) została odkryta w 2016 roku w reality show Jermaina Dupri. Wygrała ten konkurs, ale … odrzuciła kontrakt płytowy. Dopiero trzy lat później go podpisała.

24-latka już dwukrotnie jest nominowana do nagrody Grammy. Doceniony przez krytyków debiutancki album „777” ukazał się w marcu ubiegłego roku. Po premierze albumu Latto wydała także kilka singli: „PUSSY”, „Another Nasty Song” oraz „FTCU”.

Dziś ma już ponad miliard streamów na koncie – to dowód, że jest gotowa stać się światową gwiazdą. Wydany we wrześniu 2021 roku dwukrotnie platynowy przebój „Big Energy” sprawił, że nie da się od niej uciec.

To dzięki niemu przeszła do historii jako pierwsza raperka, której udało się znaleźć na 1. miejscu w Pop, Rhythm i Urban Radio z tym samym singlem. Latto jest pierwszą artystką od 12 lat, której udało się tego dokonać. Dołączyła do grona Rihanny („Rude Boy”), Alicii Keys („No One”), Beyoncé („Irreplaceable”), Mary J. Blige („ Be Without You”) i Mariah Carey („We Belong Together”).

 

Od czasu do czasu pojawia się artysta, którego przeznaczeniem jest przełamanie wszelkich schematów. Jedną z nich jest LU KALA. Piosenkarka o ognistym głosie i równie ognistych, pomarańczowych włosach, na nowo definiuje brzmienie i wygląd gwiazdy pop.

Gdy miała trzy lata, jej rodzina wyemigrowała z Demograficznej Republiki Konga do Kanady. LU szybko odkryła w sobie pasję do muzyki. Obdarzona ogromnym talentem do pisania popowych przebojów i zapadających w pamięci zwrotek, pisała dla innych artystów, w tym gwiazdy R&B Jennifer Hudson.

LU KALA ma dziś ponad 14 milionów streamów na koncie. Odniosła również sukces na TikToku i Instagramie. Jej liczne viralowe kawałki obejmują „Love Shit” (wyróżniony m.in. przez SZA) czy „Pretty Girl Era”, do którego stworzono do tej pory ponad 51 tys. filmików (ponad 10 mln wyświetleń!). Już niedługo LU KALA zaprezentuje nową EP-kę.

 

A poza tym , Panowie, to Latto kawał baby. Zobaczcie!

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez BIG LATTO🎰 (@latto777)

p.s. Zobacz , którą pozycję zajęła Latto na Radiowe hity roku 2023.