Oto kilka nowych propozycji z niemieckiego labela Global Airbeatz, który kiedyś kojarzony był przede wszystkim z Hands up, a dziś jest to między innymi  Slap House. Są też covery, które ciągle lubimy, np. Dangerous 2k21.

 

Ten label kiedyś kojarzony był przede wszystkim z Hands up. To już przeszłość, bo dziś ma znacznie szersze spectrum działania. To po muzyka Dance zmieszana z różnymi   odmianami House czy nawet Trance, w tym także Slap, co pokazują poniższe utwory. Czołowym producentem Global Airbeatz jest Empyre One. Dość często produkuje on covery. Oto najnowszy przykład.

 

Znana melodia, wiadomo. To przebój duetu Roxette nagrany przez nich w 1988 roku, a wylansowany rok później. Tu ciekawostka, bo Christian Beneken aka Empyre One na początku swojej kariery zajął się właśnie tym coverem. Było to w 2008 roku. Wiemy już, że ta nowa wersja pt.” Dangerous 2k21″ spodobała się naszym DJ’om, bo dotarła na #2 na Digital DJ Chart.

 

Koileny tytuł , to także cover, choć w zupełnie innym klimacie.

“Tricky Disco” klubowy klasyk to mało znanej u nas formacji z Austrii Discotronic. Oryginał powstał w 2006 roku i jest ciągle popularny w klubach naszych zachodnich sąsiadów. W 2016 roku Empyre One i Enerdizer  pierwszy raz odświeżyli oryginał. Teraz znów powracają do niego nazywając tą wersję “Tricky Disco 2k21”. Utrzymana ona jest w bardzo energetycznej stylistyce hands up trance. Enerdizer to Thorsten Hoffmann, z którym Empyre One już wielokrotnie współpracował, nie tylko z tym tytułem.

 

Kolejny utwór to jeszcze coś innego.

DJ Gollum to drugi najbardziej aktywny producent w Global Airbeatz. “Organic” to typowy kawałek w stylistyce vocal slap house, a wiec coś ciągle bardzo trendy.

 

Na koniec coś jeszcze z nieco innej półki.

“Temperature” to utwór bardzo dance’owy w swojej linii melodyjnej, ale z domieszką sporej dawki energii. To zapewne robota znanego nam doskonale Australijczyka. To Nick Skitz. Jeśli znacie jego produkcje to przyznacie, że właściwie nic nowego tu nie wymyślił czyli szybkie tempo i charakterystyczna stopa. Tak robi od lat. Okazuje się jednak, że coś takiego u nas się sprawdza, bo kawałek już wylądował na #3 Digital DJ Chart.

Przypomnijmy, że “temperature” to hit Seana Paula z 2006.