DJ Raport poleca: 'danza-kuduro' tiesto-remix, lucenzo & don omar

Po świetnym przyjęciu remiksu “Barbie Girl” Tiesto wziął na swój producencki warsztat inny mega hit. To “Danza Kuduro” znany nie tylko fanom muzyki, ale i kina. Producent zrobił to jednak po swojemu. Przy okazji wyjaśniamy co to znaczy “kuduro”.

 

 

“Danza Kuduro” to kolejny hit z “listy życzeń” milionów fanów muzyki tanecznej na całym świecie. Już można obstawiać, zapytać co będzie dalej.  Oto “Danza Kuduro” czy “taniec Kuduro”….

Tiesto zremiksował “Danza kuduro” po swojemu. Co to znaczy? Wysamplował tylko ten charakterystyczny fragment wokalny z refrenu i samą melodię. Zrezygnował ze zwrotek.

“Zapakował” to wszystko co wybrał w nowoczesne brzmienie EDM.

Latynoski top hit parkietów i kina. 

?Danza Kuduro? to piosenka autorstwa portorykańskiego artysty nagrywającego Dona Omara i portugalsko-francuskiego piosenkarza Lucenzo. Jest adaptacją portugalsko- angielskiej piosenki Lucenzo ? Vem Dançar Kuduro ? .

 

Wydano go w 2010 roku. Już wtedy stał się hitem w większości krajów Ameryki Łacińskiej, i potem w całej Europie. W 2011 roku pojawia się także w filmie “Fast Five” (Szybcy i wściekli), jako piosenka końcowa.

Napisał i wyprodukował ją Lucenzo, nagradzany m.in. Latin Grammys i Billboard Latin Awards. Jest śpiewana głównie po hiszpańsku przez Don Omara, z wyjątkiem samotnego wersetu Lucenzo w europejskim języku portugalskim. Werset pochodzi z wydanej wcześniej piosenki Lucenzo ? Vem Dançar Kuduro ?, w której występuje Big Ali .

A co to jest “Kuduro”? To styl tańca praktykowany w zachodnioafrykańskim kraju Angola.

Na wszystkich platformach utwór odtworzono już ponad 10 mld razy!