Dare me Nevro Plastik Funk

“Dare me” to nie tylko hit z repertuaru grupy Pointer Sisters. Był wielokrotnie samplowany latach 90-tych. Teraz powraca w odświeżonej wersji NERVO, Plastik Funk i Tim Morrison. Historia tego utworu jest bardziej bogata niż się wydaje. Utwór miał bowiem przynajmniej dwa życia. Zobaczcie.

 

Amerykańska grupa wokalna The Pointer Sisters zapisała się w historii muzyki wieloma przebojami. Jednym z nich był “Dare me”. Teraz powraca po ponad 20 latach dzięki NEVRO, Plastik Funk i Tim Morrison.

Ta nowa wersja utrzymana jest w klimacie funky House, w lżejszym stylu niż przyzwyczaiły nas siostry z Australii NERVO (Miriam i Olivia Nervo).  Należy przypuszczać, że to Plastik Funk (Mikio Gruschinske, Rafael Ximenez-Carrillo) są sprawcami tego brzmienia funky. Znamy ich repertuar z przeszłości. Najmniej w tej ekipie znany jest wokalista Tim Morrison.

 

Przyjrzyjmy się teraz oryginałowi i jego ciekawej historii.

?Dare Me? został napisany przez autorów tekstów z Nashville, Sama Lorbera i Dave’a Innisa w 1984 roku. Innis mówi, że ???Dare me ?został napisany z myślą o Pointer Sisters.

Piosenka jest z wiodącym wokalem June Pointer został wydany jako singiel wiodący z platynowego albumu Pointer Sisters ?Contact:” osiągając 11 miejsce na liście Hot 100 w magazynie Billboard?, w Top 40 na Wyspach Brytyjskich, osiągając szczyty numer 7 w Irlandii i numer 17 w Wielkiej Brytanii: inne międzynarodowe szczyty wykresów dla ?Dare Me? były na 10 miejscu w Australii, a na 20 miejscu w Kanadzie , numer 22 w Austrii, numer 20 w Belgii, numer 26 w Finlandii, numer 45 w Holandii, numer 27 w Nowej Zelandii i numer 11 w Szwecji.

 

Utwór był wielokrotnie samplowany i powrócił na listy przebojów w XXI wieku za sprawą Junior Jack.

?Stupidisco? to singiel włosko-belgijskiego producenta House Junior Jack z 2004 roku. Uplasował się na szczycie listy Billboard Dance Club Songs i osiągnął najwyższy poziom 25 w Holandii, 26 w Wielkiej Brytanii i 46 w Australii. Był popularny także w Polsce. W 2006 r. Utwór został ponownie wydany jako ?Dare Me (Stupidisco)? z wokalem Sheny. Ta wersja osiągnęła numer 14 w Finlandii i numer 20 w Wielkiej Brytanii. Obie wersje znalazły się na szczycie UK Dance Chart.

 

 

Zobacz inne STARE/NOWE