sweet harmony Plastik Funk, Dario Trapani i Ivan Cappello
od lewej: Dario Trapani, Plastik Funk i Ivan Cappello (fot. Facebook)

I znów pojawia się “Sweet Harmony” – nasz ulubiony klasyk. Autorami tego najnowszego są znani nam producenci Plastik Funk , Dario Trapani i Ivan Cappello.

 

Ten kawałek powraca regularnie w odświeżeniach, bo jest po prostu fajny. Nie zawsze jednak nowa wersja trafia w nasze gusty. Tym razem “Sweet Harmony” wydaje się to być trafione, czy w “10”? Sprawdźmy.

 

Przedstawiona wersja to wersja Plastik Funk Club edit, ale naszym zdaniem ciekawiej brzmi wersja Original mix. Poprowadzona ona jest wg klasycznego schematu Piano House, który właściwie już znamy z lat 90-tych. Zachowano jednocześnie ten fantastyczny klimat oryginału. Do tego dobre wrażenie robi wokal mało znanej wokalistki SH3.

O nich

Plastik Funk kiedyś jako duet (Mikio Gruschinske, Rafael Ximenez-Carrillo) działa już prawie 20 lat i nie raz zaskoczył nas swoimi muzycznymi pomysłami. Do tej pory za najbardziej ich udany, zdaniem naszych DJ’ów, kawałek to “Dare me” – NERVO & Plastik Funk & Tim Morrison. Obecnie markę Plastik Funk firmuje ten drugi, z pochodzenia Hiszpan.

Dario Trapani to także doświadczony zawodnik, choć u nas mało znany. Ten włoski DJ i producent rozpoczął karierę zawodową w 2002 roku na swojej rodzinnej wyspie, Sycylii. Po kilku latach, dzięki swojemu dawnemu projektowi tech house, zaczął występować za granicą i współpracować z wieloma artystami. Np. z Sophie Ellis Bextor czy Dhany.

W 2016 roku Dario otworzył nowy, ekscytujący rozdział w swoim życiu i karierze: współpraca z wytwórnią Black Lizard zaprowadziła go do podpisania swoich najbardziej udanych utworów, np. “Because Of You”, z Leandro da Silva.

Ivan Cappello także pochodzi z Sycylii. Możecie znać właśnie z labela Black Lizard, bo dostarcza polskim DJ’om regularnie swoje promo.  On także stworzył razem z wymienionym Leandro Da Silva utwór , który u nas jest najbardziej znany. To “Blow Up The Night”.

O oryginale

Utwór ogólnie znany, ale go przypomnijmy, bo moze słuchacze najmłodszego pokolenia o nim jeszcze nie słyszeli.

? Sweet Harmony ? to piosenka brytyjskiego zespołu The Beloved , wydana jako pierwszy i główny singiel z ich drugiego studyjnego albumu, “Conscience” dokładnie 11 stycznia 1993 roku.

Pozostaje największym hitem zespołu, osiągając ósme miejsce w Wielkiej Brytanii i stać się podstawą klubu. Po singlu pojawił się szeroko komentowany teledysk , w którym piosenkarka zespołu jest naga i otoczona nagimi kobietami w niebiańskiej scenerii. Teledysk powstał na podstawie okładki płyty Jimiego Hendrixa.