Dawid Kwiatkowski

To już drugi krok Dawida Kwiatkowskiego w kierunku tanecznych rytmów. Wcześniej, maju 2019, kiedy poznaliśmy pierwszy Jego utwór pt.”Mordo” z nowego albumu, słychać było klimat funky, a więc taneczny. Potem poznaliśmy cały album, gdzie było różnorodnie i tanecznie. Teraz pojawia się Audiosoulz remix.

 

 

 

 

 

 

W porównaniu do wcześniejszego repertuaru, widać, że Dawid Kwiatkowski poczuł taneczny feeling. Pytanie brzmi czy to tylko na chwilę, czy możemy się spodziewać czegoś więcej? Dowód przyniosły: ostatni album wokalisty ?13 grzechów niczyich? (posłuchajcie np. takiego utworu jak “Plan B”), który pojawił się w maju 2019 , a teraz nowy remiks.

 

 

“Grad? zremiksował duet producencki Audiosoulz, autorzy hitu ?Dancefloor?. Znacie ich doskonale, wszak to DJ’e Dirty Rush & Gregor Es. Robiliśmy zresztą swego czasu wywiad z nimi.

 

Dawid Kwiatkowski Audiosoulz
Audiosoulz (foto.Warner Music)

Ciekawe, że ich ostatni utwór lepiej przyjął się za naszą wschodnią granicą niż u nas. Stacje radiowe jakby go w ogóle nie zauważyły, ale na naszej liście Digital DJ już tak. Utwór w specjalnej wersji Extended doszedł do Top 10. Najlepiej mu poszło w Rosji gdzie dotarł do Top 10 Airplay. Sukcesy były też na Ukrainie, w Kazachstanie i na … Białorusi.

Sam remiks “Grad” zachowuje charakter oryginału, nie zmienia jego tempa. Dołożono linię basu i zmieniono stopę, do której dodano tzw, clap co spowodowało, że utwór stał się taneczny. Można by zadać pytanie czy to już House? Tempo jest na poziomie 108 BPM. Więc nie, ale na pewno mamy taneczny pop.

Dokładnie nie udało nam się policzyć, ale to będzie dopiero trzeci oficjalny remiks utworu Dawida w jego sześcioletniej karierze. To na pewno mało, dlatego cieszy nas bardzo, że nietuzinkowy artysta młodego pokolenia zainteresował się tanecznymi klimatami, jak napisaliśmy wyżej, już na swoim ostatnim albumie ?13 grzechów niczyich?. Oby tak dalej.

 

 

 

Dawid Kwiatkowski i album ?13 grzechów niczyich? spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem fanów i dotarł do drugiego miejsca wśród najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Premierze krążka towarzyszyła trasa “Pop Up Tour”, w ramach której artysta odwiedził Warszawę, Kraków, Gdynię, Wrocław i Białystok. Ponadto na każdym etapie promocji nowego materiału Dawid postanowił zaskakiwać swoich słuchaczy. Tak jest i teraz gdy jednego dnia ukazały się dwie piosenki z ?13 grzechów niczyich?, które zyskały właśnie nowe aranżacje.