Piotr Cugowski 

Oto trzy polskie premiery, które w dwóch przypadkach nawiązują do klasycznych polskich hitów rocka. A ten trzeci – do alternatywy, ale z dużą dozą humoru. Oto Piotr Cugowski, Enej i Bartek Królik.

 

 

 

 

 

 

Dość rzadko sięgamy do klasycznego polskiego rocka, bo mieliśmy (i mamy) tego pod dostatkiem przez lata. Taki jest właśnie Piotr Cugowski – syn lidera legendarnej Budki Suflera – Krzysztofa Cugowskiego. Przy okazji; w tych dniach (6.02) zmarł Romuald Ryszard Lipko – współtwórca hitów Budki Suflera.

 

Wracając do Piotra. „Daj mi żyć” to trzeci singiel z zapowiadanej solowej płyty Piotra Cugowskiego – „40”. Za muzykę odpowiada Jan Borysewicz, tekst do utworu napisał Tomasz Organek, z którym Piotr współpracował jeszcze przy dwóch innych utworach na „40”. melodyjny rock, nawet nieco taneczny i świetnie zaśpiewany.

Do kompozycji Janka Borysewicza „Daj mi żyć” Tomek sam dopisał tekst. Było to o tyle ciekawe, że przed nim mierzyło się z tym utworem kilku innych tekściarzy, ale dopiero tekst Tomka okazał się strzałem w dziesiątkę. Nie miałem żadnych uwag. Wszedłem do studia i zaśpiewałem go, jak własny.” – mówi Piotr.

Płyta Cugowskiego ukaże się 4. października, czyli w przededniu 40 urodzin Artysty. Nowy projekt Piotra to nowa karta w bogatym portfolio artysty. Pierwszy singiel – „Kto nie kochał”, który premierę miał pod koniec 2018 roku to ballada opowiadająca o ludzkich emocjach i uczuciach, które rządzą i rozdają karty w relacjach międzyludzkich. To obraz ludzkich postaw, które wypełnione są zarówno miłością i szacunkiem jak i gniewem i niezrozumieniem. Singiel zdobył status Złotej Płyty.

 


 

Grupa Enej jak zwykle pozytywnie zaskakuje. „Ostatni Raz!” to typowe brzmienie grupy czyli gitarowe riffy, dęciaki, charakterystyczny głos wokalisty oraz pokłady pozytywnej i nawet tanecznej energii i polsko-ukraińskiej wrażliwości!

 


Oto utwór bardzo alternatywny, ale mający w sobie sporą dozę humoru spiętego z synthi pop i do tego w tanecznym rytmie. Po singlach „Zapamiętać wszystko” i „Raj” przyszedł czas na pokazanie kolejnej strony albumu „Pan od muzyki”. Było poważnie w piosence „Raj”, która opowiadała o trudnościach życia w wielkim mieście, było nostalgicznie w utworze „Zapamiętać wszystko”, traktował o pożądaniu i grzechu.

Jednak album „Pan od muzyki” pokazuje różnorodność  w muzyce, więc teraz przyszedł czas na pozytywne emocje i zabawę. Do współpracy Bartek Królik zaprosił DrySkull’a i producenta o pseudonimie Szałowy Piotrek. Pierwszy podobnie jak Bartek odpowiada za największe produkcje w kraju. Współpracował m.in. z Podsiadło, Mrozem, Pokahontas, Afromental i wieloma innymi.

załowy Piotrek choć nie pozostawił po sobie wielkiego śladu w informacyjnym internecie współpracuje z Łąki Łan którego jest współzałożycielem, Czessbandem i BUM BUM Orkestar.

„Pan od muzyki” – to debiutancki album Bartka Królika. Choć Bartek zadebiutował już 20 lat temu w formacji Sistars, następnie odniósł sukcesy tworząc dla innych artystów, to teraz dopiero postanowił stworzyć album dla siebie.