Day & Nite - Don Diablo kid cudi

„Day & Nite” to przykład utworu, który swoją popularność zdobył dzięki remiksowi. Minęło właśnie 15 lat od jego premiery co stało się świetną okazją dla Don Diablo by to uczcić w najlepszy ze sposobów. Odświeżyć go.

 

 

„Day & Nite” w oryginale jest utworem hip-hopowym. Nagrano go w 2007 roku, a wydano już w kalendarzowym 2008. Z kolei w postaci zremiksowanej pojawił się nieco ponad pół roku później. Piszemy o tym niżej, bo na początek nowa wersja.

Don Diablo zrobił cover właśnie tej zremiksowanej wersji czyli firmowanej przez Kid Cudi vs The Crookers. „Day & Night” jest zrobiony po części minimalistycznie, z kołyszącą stopą i przede wszystkim ze znakomicie w dźwiękami , niekręconymi tylko tzw. main lead. 👍👌

Szczególnie to słychać w wersji VIP Mix. Wyżej słyszymy Original mix. JUz się zastanawiamy czy będzie to hit na miarę „Survive„?

O oryginale

To utwór amerykańskiego rapera Kid Cudi . Napisał ją i wyprodukował wraz ze swoim przyjacielem – producentem z Brooklynu Dot da Genius . Singiel pojawił się 5 lutego 2008 roku, ale początkowo został wydany w opcji darmowej na stronie MySpace Cudi.

Scott Ramon Seguro Mescudi lepiej znany pod pseudonimem Kid Cudi to amerykański raper, wokalista, autor tekstów, producent muzyczny i aktor. Został powszechnie uznany za mającego wielki wpływ na kilka współczesnych zespołów hip-hopowych i alternatywnych .

Ale prawdziwy sukces pojawił się gdy powstał ten remiks.

 

Zrobił to włoski duet producencki Crookers. W Wielkiej Brytanii pojawił się później, bo w styczniu 2009 r. za pośrednictwem Data Records . Dotarł na drugie miejsce na UK Singles Chart. Remiks trafił również na listy przebojów w całej Europie, docierając do pierwszej dziesiątki w Belgii, Holandii i Francji.
W Australii remiks i oryginał znalazły się na listach osobno, przy czym remiks osiągnął numer 15, podczas gdy oryginał osiągnął numer 40.