dj antoine dnf in my mind
od lewej: DJ Antoine, DNF (foto: Houseworks, DNF)

Nasi producenci muzyki tanecznej coraz częściej pojawiają się w kooperacji ze znanymi producentami zagranicznymi. Oto kolejny przykład – utwór „On my mind” , który powstał przy udziale dwóch znanych wam ludzi.

 

 

Zaczynał w projekcie DNF & Vnalogic od mocnych brzmień. Dziś „co nie co” z tego zostało, choć Dawid stara się robić po prostu przeboje na listy przebojów. Tym razem szansa trafienia na takie listy znacznie się zwiększyła, bo pojawia się DJ Antoine.

 

„Ta ra ta ta ta…” – znamy już takie słowa z wielu utworów Slap House. Nie powinno to jednak nikomu przeszkadzać, bo utwór „In my mind”, który dotarł do nas z labela Houseworks ma swoje plusy. Producenci korzystając z klasycznego szablonu dali swój tzw. pierdzący bas. Dzięki temu, ale też dzięki przetworzonemu wokalowi uciekli od męczącej nas „słodyczy” w tego typu kawałkach.

Przypomnijmy

Antoine Konrad pochodzi ze Szwajcarii, ale lepiej znany jako DJ Antoine. Można powiedzieć, że to wizytówka muzyki tanecznej z tego kraju. Wie jak robić przeboje i my wiemy. Przypomnijmy choćby „Welcome to st. Tropez”, ale lista jest długa.

Lata lecą , a on ciągle produkuje. Zaczynał bowiem, jak mnie4 pamięć nie myli ponad 25 lat temu. Ugruntował swoją pozycję na szwajcarskiej scenie tanecznej pod koniec lat 90., wydając oba albumy z miksami (The Pumpin’ House Mix, 1997) i 12-calowe EPki (Do It, 1998), te ostatnie były ogólnie produkowane w tandemie z Mad Mark.

Odniósł przełomowy sukces w 2000 roku, wydając album „Houseworks 01”. Jego singiel z 2011 roku „Welcome to St. Tropez” był wielkim tanecznym hitem i sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy, natomiast w 2015 roku współpracował z Akonem przy singlu „Holiday.”.

Tu na foto ze swoim synem.

 

Z kolei nasz producent czyli Dawid Nowak aka DNF radzi sobie coraz lepiej. Także za konsoletą co widać tu niżej.

Nasze statystyki nie kłamią, tak więc, póki co, najpopularniejszą jego produkcją jest „I Love Sex With My Ex” –  tak, to utwór sprzed chyba 7 , a może więcej lat. Bardzo dobrze zost6ał odebrany jego cover hitu „Rude Boy” (DNF & Kieran feat. Mitchy Katawazi & Clarees), wydany w 2022 roku. Pr5zypomnijmy, ze zrobił tez różne remiksy, np. mega hitu „Freed From Desire” dla Drenchill ft. Indiiana.