Don’t I Make It Look Easy – Meghan Trainor w rytmie Twista

Don’t I Make It Look Easy Meghan Trainor

Mowa oczywiście w brzmieniu retro, a nie żadnym klubowym. Nowy utwór tej brytyjskiej wokalistki może sprawdzić się na wielu parkietach, bo świetnie nawiązuje do starych czasów. Jakich? O tym niżej.

 

 

Nowe utwory w klimacie retro mają duże szanse powodzenia o ile rzeczywiście oddają klimat tamtych czasów. Tak jest w przypadku piosenki Meghan Trainor “Don’t I Make It Look Easy”, która nawiązuje do początku lat 60-tych XX wieku. To wtedy zaczął być modny “twist” dzięki słynnemu Chubby Checker’owi.

 

 

Meghan Trainor, zdobywczyni nagrody GRAMMY®, wydała swój nowy utwór „Don’t I Make It Look Easy”, ktory w swojej warstwie rytmicznej i stylistycznej absolutnie nawiązuje do słynnego twista. Może się Wam przydać na niejednej imprezie okolicznościowej.

Znów z retro

To nie pierwsza “wycieczka” wokalistki w stare czasy. Już w 2014 roku nagrała świetnie przyjęty i u nas “All About That Bass”. Tak jej kariera ruszyła do przodu.

Wokalistka zresztą świetnie czuje się w innych staromodnych klimatach. Tutaj warto przypomnieć “Lips Are Movin'”, także z 2014 roku. On nawiązuje do czasów swingu.

Ale największy hit na nasze parkiety nagrała w 2018 roku, razem z CNCO i Sean Paul’em. To reggeaton’owy “Hey DJ“. Teraz już pewnie wszystko jasne.

Meghan mówi:

„Don’t I make it look easy baby, when I do what I do? I’m fooling you!”. („Czy to, co robię, nie wygląda na łatwiznę? Oszukuję cię!”). „Kiedy zaczęłam nagrywać album, uczyłam się, jak być pracującą mamą” …

„Dosłownie miałam pełne ręce roboty z przepisów i zabawek, a jednocześnie byłam w studiu, pisałam i nagrywałam. Zdałam sobie sprawę, że patrząc z zewnątrz, wszystko to wyglądało na łatwe. Podobnie, gdy publikujemy w naszych mediach społecznościowych tylko te chwile, w których uśmiechamy się.

Pomyślałam: »Czy to nie głupie, że mamy powinny to wszystko ogarniać?« W tej piosence moim zamiarem jest dać im znać, że mogą czuć się przytłoczone, ale wciąż wykonują świetną robotę”.

 

To prywatne przemyślenia wokalistki, ale nas najbardziej interesuje muzyka. A ta jest bardzo stylowa. Wcześniej tego lata Meghan ogłosiła, że jej niecierpliwie oczekiwany czwarty album, „Takin’ It Back”, ukaże się 21 października 2022 roku nakładem Epic Records. Tym razem podjęła świadomą decyzję, aby wrócić do charakterystycznego brzmienia, które wprowadziła na swoim debiucie z 2015 roku.

Artystka muzycznie łączy doo-wop i klasyczne harmonie, prowadząc odbiorcę przez swoją podróż przez małżeństwo, macierzyństwo i zdobywanie nowego poziomu pewności siebie.