Duke Dumont album

Chcesz posłuchać ciekawych elektronicznych brzmień i szukasz czegoś tanecznego? Ten album może być dla Ciebie. Brytyjski producent Duke Dumont  wydaje swój pierwszy album ?Duality?. Posłuchajmy i sprawdźmy jaka jest odpowiedź na w/w pytanie.

 

Ma ponad 2,5 miliarda streamów. Singiel ?Ocean Drive? trafił na pierwsze miejsce list przebojów w UK i ma tam status platyny. U nas też był hitem , grali go DJ’e, grały liczne stacje radiowe. Duke Dumont to symbol wysokiej jakości muzyki klubowej, czasem może nawet za ambitnej dla polskiego słuchacza, ale nie mniej imponujący jest fakt, że ten producent w chwili narodzin był głuchy – zdobył jednak sukces, dzięki samozaparciu i nowym technologiom.

 

?Duality? to tytuł jego pierwszego albumu, który podsumowuje wieloletnie doświadczenia Duke?a Dumont’a w spójny zapis.
Album połączony jest na dwie części: pierwsza jest bardziej taneczna, a druga introspektywna.
Już pierwszy kawałek pt.”Therapy”, który promował całe wydawnictwo, robi bardzo dobre wrażenie. Brzmienia jakby z lat 90-tych, z czasów Faithless, ale w części opakowane w nowoczesną elektronikę i mastering. Świetny wokal.
Kolejny to ?The Power?- to współpraca z brytyjskim songwriterem i wokalistą Zak Abel’em. Utwór również przypomina dekadę 90. Tu mamy już więcej energii i kolejny znakomity wokal.
W ?Obey? Dumont łączy siły z legendarnym klubowym artystą pochodzącym z New Jersey, Rolandem Clarkiem. Skomplikowany utwór o brzmieniu acidowym. Dalej, w ?The Fear? usłyszymy amerykańską wokalistkę, songwriterkę i pianistkę o pseudonimie Niia. Utwór brzmieniowo ciągle w dekadzie neo synthi popu. Bardzo przyjemny wokal.
W ?Nightcrawler? gościnnie pojawia się australijski duet Say Lou Lou. Chwilami ten kawałek kojarzy się z legandarnym “Let’s dance” – David’a Bowie, jakby był nim inspirowany.
Wielką atrakcją części introspektywnej – melancholijnej – jest duet z How to Dress Well ? ?Together?. Taka spokojna jest końcówka. To już utwory do słuchania, ale tak w połowie, bo gdy się posłucha cierpliwie ostatniego ?Let Me Go? (trwa 6 minut), okazuje się, że w środku nagrania wchodzi klubowa stopa. Do tego słychać świetny wokal australijskiego artysty Ry X.

Duke Dumont albumDuke Dumont – Duality – tracklista

  1.  Therapy
  2.  The Power (feat. Zak Abel)
  3.  Obey (feat. Roland Clark)
  4.  The Fear (feat. Niia)
  5.  Nightcrawler (feat. Say Lou Lou)
  6.  Ocean Drive
  7.  Together (feat. How To Dress Well)
  8.  Love Song
  9.  Overture
  10. Let Me Go (feat. RY X)

Duke Dumont – kto to?

Duke Dumont
Duke Dumont (fot. Universal)

Duke Dumont pochodzi z Rayners Lane (Londyn), ale obecnie mieszka w Layrel Canyon (Los Angeles). Muzyk urodził się głuchy. Dzięki specjalistycznej operacji odzyskał słuch, ale dźwięki interpretuje w ten sposób, że najpierw słyszy tony i barwy. Wpłynęło to znacząco na jego podejście do tworzenia muzyki.

Karierę jako DJ rozpoczynał w Londynie, talent szlifował w kultowych klubach takich jak Fabric czy Panorama Bar (Berlin). Pojawiał się na największych scenach świata: Coachella, Exit, Splendor In The Grass. Miał rezydencje na Ibizie i w Las Vegas.
? Moim celem nie są rekordy sprzedaży czy zwracanie na siebie uwagi przez marketingowe triki. Chcę produkować muzykę, która ma duszę i jest ponadczasowa. Jeśli moje kawałki mnie przeżyją, będę mógł umrzeć szczęśliwy ? mówi.

Duke Dumont Top 20 wg polskich DJ’ów

 1. Ocean Drive Michael Calfan Remix
 2. Won’t look back Extended Mix
 3. Need U (100%) Original Mix
 4. Real Life Extended Mix (DD+Gorgon City feat. Naations)
 5. I Got U MK Remix (DD ft. Jax Jones)
 6. Red Light Green Light Biscits Extended Mix
 7. I Got U Tensnake Remix (DD ft. Jax Jones)
 8. Inhale Radio Mix
 9. Runway Extended Mix
 10. Ocean drive Shaun Frank remix
 11. Won’t Look Back (Remixes) Jax Jones Remix
 12. Red Light Green Light Radio Mix
 13. I Got U High Contrast Remix
 14. Inhale TCTS Extended Mix
 15. I Can’t Lose Duke Dumont Remix (Mark Ronson ft. Keyone Starr)
 16. Need U (100%) Skreamix
 17. Ocean drive Hayden James remix
 18. Love Sublime Duke Dumont Remix (Tensnake feat. Nile Rodgers & Fiora)
 19. Therapy Extended Mix
 20. I Got U Bondax Remix