everybody cries cleez rio

„Everybody cries” możecie już znać z naszego podcastu, gdzie zachwalaliśmy ten kawałek. Teraz ma swoją oficjalną premierę.

 

Cleez i R.I.O. – choć razem jeszcze nic nie wydali – lubimy ich za ich samodzielne utwory. Pierwszego za świetne przeróbki „Everybody’s Free (To Feel Good)” (Rozalla) i „Last Night” (In Deep). R.I.O. – wiadomo – „Shine on”, „Party Shaker” (2012) czy „Like I love You” (2011). Nie stronili od coverów, bo podobał się ich „Summer Jam”. Tym razem zrobili autorski kawałek „Everybody cries”.

Gdy w  „Everybody cries” wchodzi świetny wokal (?) od razu pojawiają się emocje. To chyba największy plus tego house’owo dance’owego kawałka z dodatkiem elektronicznych brzmień. Drugi to prosta i przyjemna melodia, która od razu wchodzi w uszy.

Co ciekawe producenci nie wchodzą w szablon Slap House tylko robią to wg własnego schematu. Nie dziwi to gdy wiemy, że R.I.O. to bardzo doświadczeni (patrz niżej) producenci. Całość poprowadzona wg wzorca przeboju.

Zresztą sam tekst (fragment na dole) nie jest byle jaki, bo traktuje o naszych obnażonych emocjach, pragnieniu posiadania kogoś bliskiego. To może spowodować, że „każdy może płakać”.

 

O producentach

Według naszych ustaleń Cleez to Christian Clever – perkusista, producent i kompozytor z Niemiec. Pamiętamy go z duetu Crew Cardinal.

Dla nieorientowanych; R.I.O. powstało w 2007 roku. Pierwotnie projekt kupiał cztery osoby, a obecnie są to Yann Peifer (Yanou) i Manuel Reuter (Manian). To ludzie bardzo aktywni od lat na niemieckiej scenie, ale też znani w Polsce (bywali tu) ze swoich solowych projektów. Ten drugi działa obecnie w projekcie Twoloud, razem z Alex Castle i Dennis Nicholls.

 

Everybody cries just a little
Sometimes there’s a riddle
When will those days go by
Everybody cries in the middle
Of the night just a little
I need you by my side
Cause I can’t move on
I don’t wanna be alone
Can’t make it on my own
Everybody cries just a little
Sometimes there’s a riddle
I need you by my side ….

 

 

Poprzedni artykułPAUL WOOLFORD i DIPLO w świetnym kawałku House
Następny artykułTom Budin, Mauro Picotto, LEFTI, NuKey, MUNNDAY…
W branży muzycznej od 1980 roku. Przez prawie dekadę udzielał się jako prezenter dyskotekowy, z czasem zamieniając to na radio. Najpierw była to legendarna Rozgłośnia Harcerska gdzie prowadził przez pewien czas Listę Przebojów i autorskie programy, potem Program IV Polskiego Radia i Program III "Trójka". Założyciel DJ Promotion. Był jurorem na mistrzostwach świata DJ'ów w miksowaniu. Twórca koncepcji pierwszego w Polsce serwisu cyfrowego dla didżejów www.digitaldj.pl. W styczniu 1999 roku zainicjował i zredagował pierwszy numer "DJ Raport". Jest redaktorem naczelnym "DJ Raport".