mark bale need noobody

Utwór “No Good” to jeden z bardziej rozpoznawalnych klubowych klasyków, a na pewno ten “naj” jeśli chodzi o Techno. Pojawiło się właśnie jego odświeżenie, którego autorem jest Mark Bale, naszym zdaniem znakomite. Poznajcie dokładny życiorys tego utworu od prawdziwego oryginału z lat 70-tych, po dziś dzień.

 

 

” No Good (Start The Dance) ” – tak brzmi pełny tytuł tego fenomenalnego utworu The Prodigy, który jednak wcale nie jest oryginałem, a zawiera aż dwa sample. Piszemy o nim niżej, a tu od razu zachwyćmy się nową wersją. Producent Mark Bale nazwał “Need nobody”, a wydała label Playbox.

Ta nowa wersja zrobiła na nas wrażenie, bo świetnie wydobyła klimat wersji The Prodigy na współczesną nutę.

Pod pseudonimem Mark Bale działa Marco Fricke – producent z Niemiec. Znamy go z kilkunastu produkcji już od ponad 10 lat. Ta najlepiej u nas przyjęta to “Block Party” , z Sam Collins, wydany w 2020 roku. Producent pisze o swoich inspiracjach takich jak  Young Mc, Prince, Blackstreet. Do tego zapewne The Prodigy, bo kto by się tym nie inspirował?

Mark Bale pracuje nad różnymi projektami i remiksami z D.Lectro (młodym i zapowiadającym się Dj / Producentem z Węgier).  Dla wielu różnych globalnych graczy i oczywiście również nad własnym materiałem, takim jak jego nowy singiel ? Bounce 4 me ?.

Oto legendarna wersja “No good”, która wcale nie jest oryginałem.

Dlaczego? Czytajcie dalej.

? No Good (Start the Dance) ? to kawałek angielskiej grupy The Prodigy napisany i wyprodukowany lidera grupy. To Liam Howlett. Utwór został wydany w maju 1994 roku jako drugi singiel z ich drugiego albumu studyjnego “Music for the Jilted Generation” . Jest zbudowany wokół powtarzanej próbki wokalnej z utworu ? You’re No Good for Me ? Kelly Charles (1987). I tu warto porównać ten prawdziwy oryginał utrzymany w konwencji Disco House.

 

Howlett początkowo miał wątpliwości, czy użyć próbki, ponieważ uważał, że jest zbyt popowa jak na jego gust. Piosenka zawiera również sample z ? Funky Nassau ? bahamskiej grupy funkowej The Beginning of the End. Pisaliśmy o nim.

W 2012 roku NME umieściło go na 33 miejscu na swojej liście ?100 najlepszych utworów lat 90-tych?.

Inne wersje

Przeróbek “No good” było sporo. Belgijski producent CJ Bolland zremiksował ten utwór na oryginalnym wydaniu w 1994 roku. Remiks drum and bass tej piosenki został wykonany przez brytyjskiego producenta DJ SS . Kilku innych artystów (w tym Ally Brooke , Oxide & Neutrino , Plan B , Ultrabeat i Kollegah ) próbowało samplować ?You’re No Good for Me? Kelly Charles od czasu The Prodigy. Próbka pojawia się również w utworze HitHouse ? Jack to the Sound of the Underground ?, który był o kilka lat starszy od The Prodigy.