express yourself dian solo madonna

“Express yourself” nie należy do tych najbardziej popularnych przebojów Madonny, przynajmniej w naszym kraju, ale zaliczany jest to tzw. klasyki. Mamy dziś okazję go przypomnieć, bo pojawiła się jego nowa wersja – bardzo taneczna. Jej autorem jest Dian Solo.

 

Bułgarski producent Dian Solo zaskoczył nas kilkakrotnie swoimi remake’ami starych hitów. Tym razem wziął się za hit Madonny.

 

W tym przypadku mamy do czynienia z coverem, ale naszym zdaniem bardzo ciekawie podanym wg najlepszych wzorców klasyki House.

Wspomnijmy teraz oryginał.

? Express Yourself ? to piosenka amerykańskiej piosenkarki Madonny z jej czwartego albumu studyjnego , “Like a Prayer” (1989). Został wydany jako drugi singiel z albumu, dokładnie 9 maja 1989 roku.  Piosenka znalazła się na kompilacjach największych hitów “The Immaculate Collection” (1990) i Celebration (2009).

express yourself dian solo madonna?Express Yourself? to pierwsza kompozycja, nad którą Madonna i producent Stephen Bray współpracowali dla a;bumu “Like a Prayer” . Napisany i wyprodukowany przez nich piosenka była hołdem amerykańskiego brzmienia  funk i soul przede wszystkim grupy Sly and the Family Stone.

Główną inspiracją utworu jest wzmocnienie pozycji kobiet, zachęcanie kobiet, by nigdy nie stawały na drugim miejscu i zawsze wyrażały swoje wewnętrzne uczucia. Utwór trzymał pozytywne recenzje od krytyków, którzy pochwalili przesłanie piosenki o równości płci.

Pod względem komercyjnym piosenka zadebiutowała na drugim miejscu listy Billboard Hot 100 i stał się ósmym numerem jeden Madonny na liście przebojów European Hot 100 Singles . Osiągnął również szczyty list przebojów singli w Kanadzie i Szwajcarii oraz pierwszą piątkę w innych krajach.

Zobacz INTO THE GROOVE 2022

Zobacz przeróbkę “Like a Prayer

Zobacz przeróbkę “La Isla Bonita