Wankelmut House Promo Feder AFTR SUN

Oto cotygodniowa piątka najciekawszych naszym zdaniem kawałków House wybranych z premier minionego tygodnia: Feder, AFTR SUN, Kim Kaey, HouseKeteer, Földes & Kim Carell ft. J Fitz.

 

 

 

Na pierwsze słuchanie polecamy dwie postacie: Feder i AFTR SUN. Hadrien Federiconi, znany również jako Feder, dorastał w Nicei (na południu Francji), zanim przeniósł się do Paryża i szybko zanurzył się w scenie głębokiego domu, łącząc własne podejście do popu z tym, co słyszał wokół niego. W 2016 roku zrobiło się o nim głośno dzięki sporemu hitowi „Lordly”. Potem było kilka mniej udanych kawałków.

 

Ten nowy z włoskim tytułem „Cosa Fai” to dość odważnie potraktowany House. Naszym zdaniem bardzo ciekawie, bo sporo tu oryginalnego wykręcania brzmień. Do tego fajny klimatyczny włoski wokal. Na pierwszy rzut ucha utwór wydaje się mało ciekawy, ale radzimy wsłuchać się w całość. Znajdziecie to „coś”.

 


AFTR SUN to nasz rodzimy producent, który dopiero co debiutuje w naszym serwisie. Nazywa się Przemek Bryl. Zaczął jak wszyscy początkujący, a z czasem przyszedł  pierwszy deal wydawniczy z berlińską wytwórnią Raison Music i sub-labelem Guesstimate. Oprócz AFTR SUN przy tworzeniu „Diamond” uczestniczyli także znani nam Andy Dust, Adrian Nogly  (Max Farenthide) i Piotr Lekowski.

 


Kim Kaey to wokalistka z Holandii nazywająca się naprawdę Kim Krijnen. „Chance to dance” ma może banalny tytuł, ale to rasowy kawałek House. Bliżej mu do  współczesnych brzmień tego gatunku.

 


Celem producenta z USA o pseudonimie HouseKeteer jest, jak pisze, rewitalizacja starej amerykańskiej muzyki house. Z zamiłowaniem do czwórki na podłodze i erą disco, jest wierny przekonaniu Frankie Knuckles, że muzyka house to „zemsta Disco”. „LOVEoultion” nawiązuje trochę do klasyka „Show me Love”, a trochę jakby czerpał z „Gypsy Woman”. Do tego fajnie kołysze.

 


„Further Down The Road ” to dość zaskakujący, jak na Hexagon , tradycyjny kawałek vocal house, z saksofonową solówką. Földes to DJ i producent z Malmö (Szwecja) , a Kim Carell to jego kolega-ziomal. J Fitz to wokalista z USA.

 

 

 

Zobacz poprzednie PROMO HOUSE