Top Digital Feduk i Allj Rozovoye vino

Rozovoye Vino to bardzo nietypowy utwór, bo śpiewany i rapowany po rosyjsku, a popularność zdobył w internecie. Ale kawałek , mimo, że po rosyjsku, ma swoją uniwersalną formę, bo nie jest hip-hopem, ale deep house. Feduk & Allj – Rozovoye Vino już dostępny w serwisie www.digitaldj.pl

 

Feduk i Allj właściwie sami nie spodziewali się, że zdobędą blisko 100 milionów wyświetleń na YouTube. Obecnie mają już prawie 110 milionów. Tak oto dzięi internetowi, nieco niespodziewanie, utwór tego rosyjskiego duetu stał się już wakacyjnym hymnem. Raperzy przedstawili w nim historię, która ma miejsce na dyskotece. Są zajęci odpoczywaniem i korzystaniem z wakacyjnego czasu. “Rozovoye Vino” to także kawałek o miłości i pożądaniu.

 

Nie jest to więc specjalnie ambitny tekst, ale naszym zdaniem kluczowa jest tu muzyka, a dokładniej znakomicie dopasowana aranżacja i beat do wokalu i rapu sprawiających wrażenie  leniwych. Trochę takiego klimatu słychać w przeboju “La Louze” Shanguy. Generalnie mamy tu po prostu House Rap.

 

Feduk i Allj – kim są?

Feduk i AlljFeduk jest jednym z najpopularniejszych artystów hip-hopowych w Rosji, właśnie dzięki “Rozovoe vino”. Ma 26 lat. Pochodzi z Moskwy, ale mając 20 lat postanowił przenieść się na Węgry, gdzie rozpoczął swoją hip-hopową działalność głównie jako raper.

Allj urodził się 9 lipca 1994 w Nowosybirsku w Rosji. Karierę rozpoczął od nagrania kilku solowych albumów w 2014, a potem  w 2016, w 2017, a ostatni w 2018 roku. W grudniu 2017 roku otworzył swój label i rozpoczął współpracę z grupą Odessa.

Dlaczego utwór Feduk & Allj zdobył tak dużą popularność? Jak mówią, tworząc ten utwór postanowili zmieszać rosyjskie, hip-hopowe i popowe brzmienie ze współczesnymi trenami w muzyce.